Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Svět vz24 » Sloupek odborníka

Sloupek odborníka

20. 9. 2017

Zákon o zadávání veřejných zakázek – rok je pryč, přijďte diskutovat na konferenci

Mezi teorií a praxí neexistuje teoreticky žádný rozdíl. Prakticky ano. Tak praví jedno přísloví. Zákon o zadávání veřejných zakázek platí už rok. Jaké rozdíly mezi teorií a praxí našli odborníci na slovo vzatí? Přijďte na osmý ročník odborné konference pod hlavičkou skupiny OTIDEA. Koná se 10. října 2017 a nese název „Ve složitosti je krása?“. Pozvání přijali zástupci zadavatelů i dodavatelů, což slibuje nejen praktické ukázky z praxe, ale také živou diskuzi. Více »
24. 11. 2015

Nový zákon o zadávání veřejných zakázek jde do Parlamentu

5. 10. 2015

Zákon o zadávání veřejných zakázek prošel vládou

28. 7. 2015

HK ČR kritizuje nový zákon o zadávání veřejných zakázek

Hospodářská komora České republiky nesouhlasí s aktuální podobou návrhu nového zákona o zadávání veřejných zakázek. V přípomínkovacím řízení vyslovila HK ČR stejně jako Svaz průmyslu a dopravy ČR desítky připomínek. Oba zástupci podnikatelské obce tak apelují na Ministerstvo pro místní rozvoj, aby tyto připomínky zohlednilo při zpracování konečné verze zákona. Akceptací těchto připomínek se zlepší regulace veřejného zadávání, a to jak pro podnikatele, tak pro zadavatele. Více »
27. 7. 2015

Stanovisko ÚOHS k výpočtu výše kauce na přezkum veřejné zakázky

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zveřejnil stanovisko k výpočtu výše kauce dle ustanovení. § 115 odst. 1 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, v účinném znění. Stanovisko shrnuje změny, k nimž došlo v poslední novele č. 40/2015 Sb., podrobně vysvětluje způsob výpočtu, postupy a lhůty spojené s platbou kauce. V neposlední řadě metodika uvádí též řadu praktických příkladů, s jejichž pomocí se mohou navrhovatelé ve výpočtu kauce snáze orientovat. Více »
9. 6. 2015

Zástupci podnikatelů kritizují nový zákon o zadávání veřejných zakázek

9. června 2015 – Hospodářská komora České republiky nesouhlasí s aktuální podobou návrhu nového zákona o zadávání veřejných zakázek. V přípomínkovacím řízení vyslovila HK ČR stejně jako Svaz průmyslu a dopravy ČR desítky připomínek. Oba zástupci podnikatelské obce tak apelují na Ministerstvo pro místní rozvoj, aby tyto připomínky zohlednilo při zpracování konečné verze zákona. Akceptací těchto připomínek se zlepší regulace veřejného zadávání, a to jak pro podnikatele, tak pro zadavatele. Více »
24. 4. 2015

MMR poslalo zákon o veřejných zakázkách k připomínkám

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) poslalo do meziresortního připomínkového řízení návrh zákona o veřejných zakázkách. Začala tím běžet dvacetidenní lhůta pro uplatnění připomínek. Vláda by měla zákon, který chce MMR přejmenovat na zákon o zadávacích řízeních, schvalovat v červnu. Platit musí nejpozději od 18. dubna 2016. Více »
7. 10. 2014

​Hlavní důvod manipulace s veřejnou zakázkou? Snaha vybrat si osvědčenou firmu!

Praha - Naprostá většina českých i slovenských úředníků vidí v současných tendrech snahy o manipulaci s výsledkem zadání. V obou zemích se však liší míra i důvody této manipulace. U nás je to především snaha vybrat si znovu firmu, se kterou měl zadavatel dobrou zkušenost. Na Slovensku převažují buď korupce, nebo klientelismus. Každý čtvrtý slovenský úředník považuje za zmanipulovanou více než polovinu zakázek, u nás je to „pouze“ každý sedmý. Ukázal to společný průzkum společnosti Otidea a neziskové společnosti Transparency International mezi celkem 600 zadavateli veřejných zakázek v Česku (360) a na Slovensku (240). Více »
10. 9. 2014

Veřejné zakázky: žádná moc nesmí platit víc než zákony!

Praha - Osobnosti z politiky, akademické oblasti, neziskového sektoru a byznysu se sejdou v otevřené diskuzi, aby řešili palčivé problémy českých tendrů v souvislosti s aktuálním vývojem u nás. Společně se zadavateli a dodavateli veřejných zakázek budou hodnotit vliv morálky a etiky naší společnosti na korupční a osobní skandály politiků, nezákonné tendry a netransparentní postupy státních organizací i firem. Diskuzi pořádá přední poradenská společnost v oblasti veřejných zakázek OTIDEA v rámci V. ročníku odborné konference s mezinárodní účastí. Stejně jako celá konference se ponese v duchu jejího názvu „Veřejné zakázky 2014/2015: „Žádná moc nesmí platit víc než zákony!“. Záštitu nad konferencí převzalo Ministerstvo vnitra ČR. Více »
19. 5. 2014

NEJČASTĚJŠÍ PROBLÉMY VE VEŘEJNÝCH ZAKÁZKÁCH nejen pro sektorové zadavatele

Zadávání veřejných zakázek je velice sledovanou oblastí, protože při něm dochází k přerozdělování velkého množství veřejných prostředků. V posledních letech prošla legislativa dynamickým vývojem, zejména s ohledem na řadu novel zákona č. 137/2006 Sb. a v současné době i na nově připravovaný zákon o veřejných zakázkách v souvislosti s přijetím nové evropské směrnice. Více »
1 2 3 11 Další stránka