Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Lidé ve VZ » Vláda » Mgr. Josef Dobeš

Mgr. Josef Dobeš

Mgr. Josef Dobeš

Ministr školství ve vládě Petra Nečase

Poslanec PČR

Bývalý místopředseda strany Věci veřejné

Zpět na kategorii

Ohodnoťte:

Jako ve škole::

Průměrná známka: 4.41, Hodnotilo: 44.

Datum narození 28.2. 1964
Historie Vzdělání: Vystudoval psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Profesní a politická kariéra: Pracoval jako psycholog v pankrácké vazební věznici, a poté se věnoval práci s rodinami a dětmi s výchovnými či školními problémy. Od ledna 2008 do června 2009 byl členem představenstva bezpečnostní agentury ABL. V letech 2006 až 2010 zasedal v zastupitelstvu Prahy 1. V loňských květnových volbách byl zvolen do Poslanecké sněmovny za Jihomoravský kraj. Od května do července 2010 vedl poslanecký klub VV, v červenci byl jmenován ministrem školství, mládeže a tělovýchovy ve vládě premiéra Petra Nečase (ODS).

Členství v politických stranách: Člen strany VV, kterou v roce 2002 spoluzakládal; od roku 2003 je místopředsedou VV.

Rodina: ženatý, vychovává čtyři syny.

Působení v čele ministerstva školství:

- Letos v únoru se na Dobeše snesla vlna kritiky poté, co vyšlo najevo, že tehdejší šéfce svého kabinetu Janě Machálkové i dalším manažerům rozdal až stotisícové odměny. Podle některých informací údajně ministr za Machálkovou psal také seminární práci do školy, Dobeš to ale popřel.

- S kritikou se setkalo i pořízení reprezentačních fotografií ministra a jeho náměstků, které přišlo na 70.000 korun. Dobeš tento krok hájil s tím, že fotografie jsou využívány médii.

- Koncem února ministr odmítl, že by měl cokoliv společného s údajným špehováním počítačů svých podřízených, o němž informovala Mladá fronta Dnes.

- Na schůzce s premiérem Petrem Nečasem (ODS) ohledně kauz na ministerstvu koncem února premiérovi vysvětloval, že jde o cílený útok. Nečas vzal kauzy kolem ministra Dobeše na vědomí. Ministr po schůzce novinářům řekl, že cítil od premiéra podporu.

- Letos na jaře spojil své setrvání ve funkci se zdárným provedením státních maturit. Státní maturity začínají v květnu, při generálce v říjnu loňského roku bylo špatně vyhodnoceno 12.000 testů.

Ostatní:

- Od roku 2005 byl většinovým vlastníkem Vydavatelství Pražan vydávajícího časopis Pražan spojený s VV. Loni svůj podíl převedl na společníka.
Web http://www.josef-dobes.cz/
Funkce Poslanec PČR
Politická strana nestraník, dříve Věci veřejné
Znamení zvěrokruhu Ryby
Volební kraj Jihomoravský
Veřejná funkce Poslanec PČR
Facebook http://www.facebook.com/profile.php?id=100000203366998