Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Lidé ve VZ » Vláda » Ing. Ivan Fuksa

Ing. Ivan Fuksa

Ing. Ivan Fuksa

Ministr zemědělství ve vládě Petra Nečase

Bývalý poslanec PČR

Zpět na kategorii

Ohodnoťte:

Jako ve škole::

Průměrná známka: 3, Hodnotilo: 20.

Datum narození 7.7. 1963
Historie Vzdělání: absolvoval Vysokou školu dopravy a spojů v Žilině (1986) a postgraduální studium na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Kariéra: v letech 1986 až 1988 pracoval v Dopravním podniku hlavního města Prahy, v následujícím čtyřletém období učil na Střední průmyslové škole v Příbrami a Středním odborném učilišti Dubno.

Působení v politice: v komunální politice byl aktivní od roku 1990, kdy byl za Občanské fórum zvolen do zastupitelstva města Příbrami, v letech 1991 až 2006 byl členem rady města. V období 2002 až 2006 byl starostou Příbrami, od roku 1992 pak jejím místostarostou. Od roku 2007 do června 2010 působil ve funkci prvního náměstka ministra financí. V loňských parlamentních volbách byl zvolen poslancem.

Členství v politických stranách: členem ODS je od roku 1992

Rodina: je podruhé ženatý, má dva syny

Ostatní:

- V minulosti působil v dozorčích radách České exportní banky a ve společnostech ČEZ, EGAP a Letiště Praha.

- Byl šéfem komise pro rozvoj Brdska.

- Je náruživým sportovcem; v minulosti absolvoval několik mezinárodních maratonů, zdolal Mont Blanc a neúspěšně se pokusil o výstup na Matterhorn. Účastnil se také mistrovství České republiky v námořním jachtingu.

- Při nástupu do ministerské funkce označil za své priority vyjednávání s Evropskou unií o spravedlivých podmínkách pro české zemědělce po roce 2014, ochranu zemědělského půdního fondu a protipovodňová opatření.

- Letos na jaře byl ministr zemědělství kritizován několika dřevozpracovatelskými organizacemi a Hnutím Duha kvůli připravovanému tendru na těžbu dřeva v lesích, které spravuje státní podnik Lesy ČR. Kritici se bojí vzniku regionálních monopolů lesnických firem, které povedou k likvidaci menších regionálních podniků a živnostníků podnikajících v lesnictví. Ministra naopak podpořilo několik jiných lesnických společností a Sdružení podnikatelů v lesním hospodářství při Agrární komoře.
Web http://www.fuksa.cz/
Politická strana Občanská demokratická strana (ODS)
Znamení zvěrokruhu Rak
Veřejná funkce Bývalý ministr zemědělství