Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Lidé ve VZ » Poslanecká sněmovna » Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.

Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.

Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.

Poslanec PČR

Zastupitel hl. m. Prahy

Bývalý primátor hl. m. Prahy 

člen výkonné rady

Zpět na kategorii

Ohodnoťte:

Jako ve škole::

Průměrná známka: 2.86, Hodnotilo: 29.

Členství v delegaci
Členství v komisi
Členství ve výboru
Datum narození 8.2.1944
E-mail bohuslav.svoboda@cityofprague.cz
Facebook https://www.facebook.com/bohuslav.svoboda/info
Funkce
Funkce v poslaneckém klubu Poslanecký klub ODS
Povolání český lékař a přednosta kliniky Fakultní Nemocnice Královské Vinohrady
Znamení zvěrokruhu Vodnář
Politická strana ODS
Volební kraj Praha
Členství v meziparlamentní skupině přátel
Historie V roce 1967 absolvoval Lékařskou fakultu hygienickou UK a poté nastoupil do nemocnice v Příbrami. Odkud po dvou letech jeho kroky vedly na Gynekologicko-porodnickou kliniku Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a 3. LF UK v Praze. Téměř polovinu svého profesního života působil jako přednosta kliniky.


Od roku 2003 do roku 2010 měl možnost předávat své životní zkušenosti nastupující generaci lékařů, coby děkan 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze (v letech 1990 – 1997 a 2010 – 2011 byl proděkanem). V roce 1992 se na 6 let stal prezidentem České lékařské komory. V rámci celoživotního zvyšování své lékařské kvalifikace v akademickém roce 1986 až 1987 uskutečnil studijní pobyt v Institutu Nazionale per lo Studio e la Cura dei Tumori v italském Miláně. Roku 1990 se mu podařilo habilitovat se v oboru gynekologie a porodnictví.


Mimoto vykonával funkci statutárního zástupce ředitelky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a v letech 2003–2004 byl také předsedou Asociace děkanů lékařských fakult. Od roku 2007 je členem předsednictva České lékařské společnosti J. E. Purkyně a předsedou Národní rady pro medicínské standardy. Od roku 2010 je rovněž členem Akreditační komise a předsedou stálé pracovní skupiny pro lékařské obory.


Celý svůj život je úzce spjat s lékařstvím. Tatínek měl v přízemí jejich spořilovského domu svoji praxi. Lidé za ním často chodívali i mimo ordinační hodiny a on jim rád pomáhal. To ho okouzlilo natolik, že se rozhodl pokračovat v jeho stopách a přihlásil se na medicínu. Na první pokus nebyl úspěšný, ale medicína mu nakonec vyšla. Ačkoliv vždy chtěl být chirurgem, gynekologie je jeho oborem již padesát let.


Do politiky vstoupil až ve chvíli, kdy po všech svých profesních zkušenostech v různých vedoucích funkcích nabyl dojmu, že má spoluobčanům co nabídnout. V roce 2010 tak kandidoval za ODS v komunálních volbách v Praze. Na tři roky pak pomyslně usednul do vedení pražské radnice, největší a ekonomicky nejsilnější metropole v Česku. Po dobu jeho působení se pražskému magistrátu podařilo zrealizovat další protipovodňová opatření v Praze, zahájit dostavbu další trasy metra nebo dokončit stavbu plaveckého areálu Šutka, na nějž Pražané čekali 25 let.Od ledna loňského roku předsedá regionálnímu sdružení Občanské demokratické strany v Praze.


Ve svém životě přivedl na svět 4 tisíce Pražanů, ví, jakou míru zodpovědnosti to s sebou nese. Nejen toto celoživotní poslání, ale i šerm, který dělal na vrcholové úrovni, ho dobře fyzicky i psychicky připravily na výkon náročných funkcí. Ve vypjatých chvílích, kdy jde, i o život nepanikaří, ale hledám racionální a rychlé řešení. Přesně to je důvod, proč nyní kandidoval do poslanecké sněmovny.