Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Kauzy » Transparentní veřejné zakázky

Transparentní veřejné zakázky

Každý rok vypíše v České republice více než 15.000 zadavatelů přes 8.000 zadávacích řízení. Veřejný sektor vydává každým rokem na veřejné zakázky více než 600 miliard korun. Dalších asi 30 miliard představují tendry vypisované sektorovými zadavateli. Tím se hodnota veřejných zakázek zvyšuje na přibližně 630 miliard korun ročně, tj. 17,5 procenta hrubého domácího produktu. Podle údajů z Informačního systému veřejných zakázek (ISVZUS) sice zadavatelé zaplatili v roce 2010 naplnění veřejných zakázek o 30 miliard více než v předchozím roce, avšak celkový počet zakázek poklesl. Klesající trend je zde patrný již třetím rokem. ÚOHS plní roli orgánu dohledu nad zadáváním veřejných zakázek již 15. rokem. V oblasti veřejných zakázek za rok 2010 překročila úspěšnost ÚOHS u soudů 70 procent.

Lidé, kterých se týká tato kauza

ÚOHS může ukládat milionové pokuty nově i obcím a státní správě

ÚOHS může ukládat milionové pokuty nově i obcím a státní správě

13.11.2012 14:02, Zdroj: ČTK

Brno - Obcím, ministerstvům a dalším orgánům veřejné správy nově hrozí za porušení pravidel hospodářské soutěže od antimonopolního úřadu pokuty až do výše deseti milionů korun. Vyplývá to z novely zákona, která vstoupí v platnost letos v prosinci. O jejích dopadech na trh v Česku dnes diskutovali odborníci v Brně.
... Více »
Ostatní | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

ÚOHS roste u veřejných zakázek počet správních řízení a podnětů

ÚOHS roste u veřejných zakázek počet správních řízení a podnětů

22.7.2011 15:25, Zdroj: ČTK

Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) roste počet správních řízení a podnětů v oblasti veřejných zakázek. Loni zahájil 425 nových správních řízení, o rok dříve jich bylo 309. Také počet podnětů výrazně narostl. V roce 2009 jich bylo 368, o rok později už 516. ČTK to zjistila z výroční zprávy ÚOHS. ... Více »
Veřejné zakázky a tendry | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Transparentní veřejné zakázky pohledem ÚOHS

Transparentní veřejné zakázky pohledem ÚOHS

5.7.2011 11:22, Zdroj: vz24.cz

Vz24.cz vám přináší souhrnné zpravodajství o činnosti Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v oblasti veřejných zakázek a koncesí, které je obsahem Výroční zprávy za rok 2010 na stránkách ÚOHS. Ve své zprávě ÚOHS uvádí, že smyslem jeho činnosti je zajištění rovné, transparentní a nediskriminační soutěže o veřejné zakázky, která v konečném důsledku vede... ... Více »
Veřejné zakázky a tendry | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem