Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 17. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Kauzy » Stavební zakázky

Stavební zakázky

"Data o zadaných veřejných zakázkách za 1. čtvrtletí 2010 potvrzují pokračující trend výrazného snižování nové poptávky veřejného sektoru po stavebních pracích. Situaci stavařů prý přitom ještě letos pozitivně ovlivňují zakázky z minulých let. "Prohlubující se pokles zadávaných veřejných zakázek spolu s propadem zakázek privátního sektoru predikuje na rok 2011 pokles stavební produkce s negativními dopady do ekonomiky a zaměstnanosti odvětví stavebnictví," soudí odborníci z ÚRS Praha.

ŘSD: Projekty PPP by se měly týkat dálnic i silnic I. třídy

ŘSD: Projekty PPP by se měly týkat dálnic i silnic I. třídy

13.4.2010 17:45, Zdroj: ČTK

Projekty PPP (Public Private Partnership), na nichž se podílejí společně veřejná správa a soukromý kapitál, by se měly v budoucnu týkat nejen rekonstrukcí a staveb dálnic, ale i rychlostních komunikací a silnic I. třídy. Vyplývá to z vyjádření ředitele brněnské pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Pavla Doležala na stavebním veletrhu v Brně.ŘSD by podle něj chtělo, aby se v budoucnu soukromý kapitál podílel nejen na financování obř... Více »
Ostatní | Jiná média (2) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Komora inženýrů doporučuje vládě zavést sazebník stavebních prací

Komora inženýrů doporučuje vládě zavést sazebník stavebních prací

13.4.2010 12:04, Zdroj: ČTK

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) dnes doporučila vládě, aby zavedla povinný sazebník projektových a stavebních prací. Zejména by tak měla vláda učinit u projektů, na nichž se společně podílejí veřejná správa a soukromý sektor, označovaných jako Public Private Partnership (PPP), a u zakázek vypisovaných státem. Sazebník by měl pomoci proti předražování staveb v ČR. Na stavebním veletrhu IBF v Brně to d... Více »
Ostatní | Jiná média (2) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Veřejné stavební zakázky se ve čtvrtletí propadly o 43,5 pct

Veřejné stavební zakázky se ve čtvrtletí propadly o 43,5 pct

13.4.2010 09:34, Zdroj: ČTK

Objem veřejných stavebních zakázek se za letošní první čtvrtletí meziročně snížil o 43,5 procenta na 22,3 miliardy korun. Nejvíce se propadly veřejné zakázky do dopravních staveb, a to o 77 procent na 4,6 miliardy korun. Vyplývá to z nejnovější analýzy inženýrské a poradenské společnosti ÚRS Praha, kterou má ČTK k dispozici. "Data o zadaných veřejných zakázkách za 1. čtvrtletí 2010 potvrzují pokračující trend výrazného snižování nové po... Více »
Veřejné zakázky a tendry | Jiná média (5) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

ČSÚ zveřejní výsledky průmyslu a stavebnictví za leden

ČSÚ zveřejní výsledky průmyslu a stavebnictví za leden

9.3.2010 04:13, Zdroj: ČTK

Český statistický úřad dnes zveřejní výsledky průmyslu a stavebnictví za leden. V prosinci průmyslová výroba meziročně vzrostla o 1,8 procenta, za celý loňský rok se propadla o 13,4 procenta. Stavební produkce se ve stálých cenách za prosinec meziročně zvýšila o 3,5 procenta, za rok 2009 byla nižší o procento.Podle analytika Komerční banky Jana Vejmělka je prosincový výsledek průmyslu nejlepší od září 2008, celkově se však známky oživen... Více »
Ostatní | Jiná média (3) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem
první stránka předchozí stránka 48 49 50 51 Další stránka poslední stránka