Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Kauzy » První firmy na blacklistu

První firmy na blacklistu

Na černou listinu (blacklist) veřejných zakázek kandidovaly první firmy. Rozhodl o tom antimonopolní úřad. Historicky první společností, jež se po dobu tří let nebude moci ucházet o veřejné zakázky, je Kofroň Production & Advertising s. r. o., která zajišťovala letošní ročník Znojemského historického vinobraní. Ta měla zaplatit pokutu 200.000 korun. Proti rozhodnutí ÚOHS se úspěšně odvolala a byla z blacklistu vymazána. Druhým aspirantem na zápis do blacklistu je firma Stavoenergo. ÚOHS uložil ostravské společnosti pokutu ve výši 500 000 korun a zákaz plnění veřejných zakázek na dobu tří let za spáchání správního deliktu při prokazování základních kvalifikačních předpokladů v zadávacím řízení na veřejnou zakázku Kanalizace Baška, jehož se společnost zúčastnila jako člen sdružení Čistá Baška. Uchazeč předložil v nabídce Sdružení nepravá a nepravdivá potvrzení Finančního úřadu a Okresní správy sociálního zabezpečení, která měla prokázat jeho základní kvalifikační předpoklady. Obě rozhodnutí byla vydána za úřadování předsedy ÚOHS Petra Rafaje. Věstník rejstříku osob se zákazem plnění veřejných zakázek obsahuje seznam zapsaných právnických nebo podnikajících fyzických osob, kterým byl podle § 120a odst. 2 uložen zákaz plnění veřejných zakázek. Údaje o osobách se zákazem plnění veřejných zakázek jsou seřazeny chronologicky tak, jak byly zapisovány do rejstříku. Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže jsou uveřejněna ve sbírce rozhodnutí. Zákazem plnění veřejných zakázek se rozumí zákaz účasti v zadávacím řízení a zákaz uzavřít smlouvu na plnění veřejných zakázek malého rozsahu. Doba tří let začíná dnem nabytí právní moci rozhodnutí ÚOHS.

Lidé, kterých se týká tato kauza

ÚOHS nechal zapsat na tzv. blacklist zakázek další firmu

ÚOHS nechal zapsat na tzv. blacklist zakázek další firmu

5.4.2013 16:27, Zdroj: ČTK

Brno - O veřejné zakázky se nebude moct dočasně ucházet další firma. Pražská KHP Montáž uváděla v jednom z tendrů falešné reference. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ji za to zapsal na tzv. blacklist zakázek a uložil jí pokutu 300.000 korun. Rozhodnutí úřadu je pravomocné. ČTK to dnes řekl předseda úřadu Petr Rafaj. Firma se nemůže účastnit veřejných tendrů v dalších třech letech.... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Na blacklistu zakázek skončí v pořadí sedmá firma

Na blacklistu zakázek skončí v pořadí sedmá firma

28.3.2013 10:26, Zdroj: ČTK

Brno - Na blacklistu veřejných zakázek skončí sedmá firma. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na ni nechá zapsat společnost GSUS, s.r.o., která nyní působí pod názvem SCS 2012 s.r.o. v likvidaci. GSUS, s.r.o. podle úřadu předkládala falešné reference v tendru na úklid sídla Středočeského kraje. Firma dostala také půlmilionovou pokutu. Verdikt svých podřízených nyní potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. Řekl to dnes ČTK.... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (1) | Odeslat e-mailem

ÚOHS nechal zapsat šestou firmu na blacklist veřejných zakázek

ÚOHS nechal zapsat šestou firmu na blacklist veřejných zakázek

27.3.2013 14:05, Zdroj: ČTK

Brno - BETONSTAV TEPLICE a.s. je šestou firmou, kterou nechal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zapsat na takzvaný blacklist veřejných zakázek. Firma se nesmí po dobu tří let účastnit veřejných tendrů. ÚOHS o tom informoval na svém webu. Na blacklistu už je například UPC Česká republika nebo ostravská Stavoenergo.... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Brněnská Mipro Security skončí na blacklistu veřejných zakázek

Brněnská Mipro Security skončí na blacklistu veřejných zakázek

22.11.2012 18:14, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nechal zapsat další firmu na černou listinu veřejných zakázek. Brněnská MIPRO SECURITY, s.r.o., falšovala mimo jiné referenční listy. Dostala pokutu 400.000 korun. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Společnost se nesmí po dobu tří let účastnit veřejných zakázek.... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

ÚOHS chce zapsat druhou firmu na blacklist veřejných zakázek

ÚOHS chce zapsat druhou firmu na blacklist veřejných zakázek

17.8.2012 10:33, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) chce zapsat druhou firmu na takzvaný blacklist veřejných zakázek. Společnost GSUS, s.r.o podle úřadu předkládala falešné reference v tendru na úklid sídla Středočeského kraje. Firma dostala také půlmilionovou pokutu. Rozhodnutí není dosud pravomocné a může být proti němu podán rozklad. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Firmy zapsané na blacklistu se nesmí tři roky účastnit veřejných tendrů. Z... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (1) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Stavoenergo je první firmou, která se dostala na blacklist

24.3.2011 08:20, Zdroj: ČTK

Ostravská společnost Stavoenergo je první firmou, která se dostala na černou listinu veřejných zakázek. Podle ÚOHS padělala dokumenty v tendru na kanalizaci za 225 milionů korun v obci Baška na Frýdecko-Místecku. Firma za to dostala pokutu 500.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné, Stavoenergo se proti němu neodvolalo. Firmy, které jsou na takzvaný blacklist zapsány, se nesmí v dalších třech letech účastnit veřejných tendrů. ČTK to dnes řekl předse... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (2) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Skončí Stavoenergo na blacklistu za falzifikáty?

23.3.2011 22:07, Zdroj: vz24.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil ostravské společnosti Stavoenergo, s. r. o., pokutu ve výši 500 000 korun a zákaz plnění veřejných zakázek na dobu tří let za spáchání správního deliktu při prokazování základních kvalifikačních předpokladů v zadávacím řízení na veřejnou zakázku Kanalizace Baška, jehož se společnost zúčastnila jako člen sdružení Čistá Baška.... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (3) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Firma, která měla být zapsána na blacklist, uspěla s odvoláním

Firma, která měla být zapsána na blacklist, uspěla s odvoláním

9.3.2011 13:02, Zdroj: ČTK

Firma Kofroň production & advertising, která měla být jako první zapsána na takzvaný blacklist veřejných zakázek, uspěla se svým odvoláním. Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj zrušil rozhodnutí svých podřízených při posuzování tendru na zabezpečení znojemského historického vinobraní pro rok 2010. ČTK to dnes potvrdil místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký.... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (1) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Firma, která měla být na blacklistu veřejných zakázek,se odvolala

Firma, která měla být na blacklistu veřejných zakázek,se odvolala

13.10.2010 15:56, Zdroj: ČTK

Společnost Kofroň Production & Advertising, která měla být podle rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) jako první zapsána na černou listinu veřejných zakázek, se proti verdiktu odvolala. Řekl to dnes na tiskové konferenci majitel společnosti Petr Kofroň. Firmy zapsané na seznamu se nebudou moci tři roky ucházet o veřejné tendry. ... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (3) | Komentáře čtenářů (1) | Odeslat e-mailem

Na černou listinu veřejných zakázek má být zapsána první firma

Na černou listinu veřejných zakázek má být zapsána první firma

1.10.2010 14:26, Zdroj: ČTK

Na černou listinu (blacklist) veřejných zakázek má být zapsána první firma. Rozhodl o tom antimonopolní úřad. Historicky první společností, jež se po dobu tří let nebude moci ucházet o veřejné zakázky, je Kofroň Production & Advertising s. r. o., která zajišťovala letošní ročník Znojemského historického vinobraní. Společnost má také zaplatit pokutu 200.000 korun. Novinářům to dnes sdělil předseda ÚOHS Petr Rafaj.

... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (6) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem