Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Kauzy » Nákup předražených přístrojů pro kladenskou nemocnici

Nákup předražených přístrojů pro kladenskou nemocnici

Bývalý středočeský hejtman Petr Bendl objednal do nemocnice přístroje za 300 milionů, což je v průměru za dvojnásobek běžné tržní ceny. Jeho nástupce David Rath ceny revidoval, ale přístroje i poté zůstanou předražené o 50 procent. Za ušetřené peníze pak Rath nakoupil předražené vybavení pro kuchyňky a kanceláře personálu.Lidé, kterých se týká tato kauza

Rath nakonec podepsal dotaci pro nemocnici ve Slaném na Kladensku

Rath nakonec podepsal dotaci pro nemocnici ve Slaném na Kladensku

30.9.2011 11:27, Zdroj: ČTK

Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) po více než roce podepsal dotaci na modernizaci nemocnice ve Slaném na Kladensku. Město nakonec z evropských peněz získá 54 milionů korun na nemocniční přístroje, jejichž nákup byl podle hejtmana předražený. Rath podle starosty Ivo Rubíka (ODS) smlouvu podepsal po zpracování nezávislého posudku, který ukázal, že město při nákupu zdravotnické techniky postupovalo správně. Informuje o tom dnešní vydání Kladensk... Více »
Fondy | Jiná média (1) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Petr Benda skončil v radě kraje a uvažuje o odchodu z ČSSD

Petr Benda skončil v radě kraje a uvažuje o odchodu z ČSSD

7.9.2011 14:41, Zdroj: ČTK

Zastupitelé Ústeckého kraje dnes na návrh náměstka hejtmanky Pavla Koudy (ČSSD) odvolali bývalého předsedu ústecké krajské ČSSD Petra Bendu z rady kraje a výboru ROP Severozápad. V radě jej nahradil litvínovský zastupitel Martin Klika (ČSSD) a ve výboru Regionální rady ROP Severozápad Olga Hrebíčková (ČSSD). Benda na zastupitelstvu nebyl a jednání kolegů označil za "srabské". Začal také hovořit o odchodu ze strany. ČTK řekl, že v tuto chvíli je s... Více »
Ostatní | Jiná média (4) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Bendl: Kraj žádné přístroje do kladenské nemocnice neobjednal

Bendl: Kraj žádné přístroje do kladenské nemocnice neobjednal

22.2.2011 14:11, Zdroj: ČTK

Bývalý hejtman Petr Bendl (ODS) dnes popřel, že by minulé vedení Středočeského kraje nakoupilo předražené přístroje do nové budovy Centra akutní medicíny v kladenské nemocnici. Podle současného hejtmana Davida Ratha (ČSSD) jeho předchůdce objednal vybavení za 300 milionů korun, jehož cenu se později podařilo snížit o 80 milionů. Bendl však uvedl, že bývalé vedení kraje i nemocnice žádné přístroje neobjednalo a smlouvy s dodavateli nepodepsalo. ... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (1) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Nemocnice v Kladně nakoupila předražené přístroje

Nemocnice v Kladně nakoupila předražené přístroje

17.2.2011 10:17, Zdroj: ČTK

Nemocnice v Kladně nakoupila přístroje do nové budovy Centra akutní medicíny v průměru o polovinu dráž, než je možné je objednat z veřejně dostupných katalogů od výrobců, uvedl dnes server Aktuálně.cz. Podle něj bývalý hejtman Petr Bendl (ODS) objednal do nemocnice přístroje za 300 milionů, což je v průměru za dvojnásobek běžné tržní ceny. Jeho nástupce David Rath (ČSSD) ceny revidoval, ale přístroje i poté zůstanou předražené o 50 procent. Za uš... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (1) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem