Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Kauzy » ČD Cargo - nákup cisteren

ČD Cargo - nákup cisteren

ČD Cargo vypsalo soutěž vloni 21. prosince, což kvůli svátkům zkrátilo zájemcům čas na přípravu. Podle kritérií soutěže má navíc v hodnocení ekonomické výhodnosti cena váhu jen 45 procent, 30 procent má technické řešení a 25 procent navýšení pokuty, pokud firma pozdě dodá cisterny. Podle propočtů IRS tak může soutěž prohrát i firma, která nabídne vagony za 100 milionů korun, s firmou, jež je nabídne za 200 milionů. Dražší firmě totiž stačí, aby výrazně navýšila smluvní pokutu.

Lidé, kterých se týká tato kauza

Vizitka Víta Bárty

Vizitka Víta Bárty

10.4.2011 12:58, Zdroj: ČTK

Poslanec a ministr dopravy, dnes na funkci ministra rezignoval. Zaměstnání: v roce 1992 založil ještě na studiích firmu ABL (Agentura bílého lva), původně jako pořadatelskou a později bezpečnostní agenturu; v roce 2009 to byla největší ryze česká bezpečnostní agentura a třetí největší bezpečnostní služba působící na území ČR... Více »
Politika | Jiná média (0) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Policie nebude stíhat bývalého šéfa ČD Cargo Bazala

Policie nebude stíhat bývalého šéfa ČD Cargo Bazala

28.10.2010 20:25, Zdroj: ČTK

Policie se nebude zabývat trestním oznámením, které v srpnu podal ministr dopravy Vít Bárta (VV) na bývalého šéfa společnosti ČD Cargo Josefa Bazalu. Obvodní státní zástupkyně pro Prahu 7 Jiřina Fronková dnes ČTK řekla, že z oznámení nevyplývá "vůbec žádné podezření na spáchání jakéhokoli trestného činu", a proto je bez dalších opatření založila. Ministerstvo podle ní nezareagovalo na výzvu, aby je doplnilo. Mluvčí úřadu Jakub Ptačinský ČTK sděli... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (2) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

ÚOHS: Tendr ČD Cargo na 50 cisteren za 200 milionů byl v pořádku

ÚOHS: Tendr ČD Cargo na 50 cisteren za 200 milionů byl v pořádku

7.6.2010 17:38, Zdroj: ČTK

Tendr státního nákladního dopravce ČD Cargo na nákup 50 cisteren za zhruba 200 milionů korun byl podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v pořádku. Na tendr si stěžoval jeden z neúspěšných zájemců. Na základě jeho podnětu se na jaře začal tendrem antimonopolní úřad zabývat. Úřad ale neshledal důvody pro zahájení správního řízení. Informace ČD Cargo dnes ČTK bez bližších podrobností potvrdil místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký.... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (4) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

MfD: ÚOHS šetří zakázku ČD Cargo na nákup cisteren za 200 mil. Kč

MfD: ÚOHS šetří zakázku ČD Cargo na nákup cisteren za 200 mil. Kč

10.4.2010 01:21, Zdroj: ČTK

Antimonopolní úřad (ÚOHS) začal šetřit zakázku státního nákladního dopravce ČD Cargo na nákup 50 cisternových vozů v hodnotě 200 milionů korun. Píše to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Důvodem šetření je stížnost firmy IRS Industries na údajně diskriminační pravidla soutěže. Podle ČD Cargo byla soutěž vyhlášena přesně podle zákona."Od zadavatele jsme si vyžádali dokumentaci a doplnění podkladů, případ je ve stadiu šetření," řekl mluvčí Ú... Více »
Problematické zakázky | Jiná média (5) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem