Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 21. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Kauzy » Bezpečnostní prověrky u VZ

Bezpečnostní prověrky u VZ


ČT: Prověrky kvůli veřejným zakázkám se rozšíří na 4000 úředníků

ČT: Prověrky kvůli veřejným zakázkám se rozšíří na 4000 úředníků

20.4.2010 19:01, Zdroj: ČTK

Na čtyři tisíce lidí se rozšíří povinnost mít bezpečnostní prověrku u Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ), aby mohli rozhodovat o veřejných zakázkách. V rozhovoru pro ČT24 to dnes prohlásil ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška. Letos na podzim chce ministerstvo předložit návrh novely zákona, podle které o veřejných zakázkách nad 300 milionů korun budou moci rozhodovat pouze lidé s bezpečnostní prověrkou. Podle Vondrušky půjde o přibl... Více »
Veřejné zakázky a tendry | Jiná média (3) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Úředníci rozhodující o velkých zakázkách budou muset mít prověrku

Úředníci rozhodující o velkých zakázkách budou muset mít prověrku

19.4.2010 15:10, Zdroj: ČTK

O veřejných zakázkách nad 300 milionů korun budou moci nově rozhodovat jen lidé s bezpečnostní prověrkou. Rozhodla o tom dnes vláda, oznámilo ministerstvo pro místní rozvoj, které návrh připravilo spolu s Národním bezpečnostním úřadem. Ministerstvo bude nyní připravovat novelu zákona, předložit ji chce letos na podzim.Aktuálně platí povinnost mít bezpečnostní prověrku pouze pro zástupce ministerstev, kteří rozhodují o veřejných zakázkác... Více »
Legislativa | Jiná média (8) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem

Vláda posoudí návrh na bezpečnostní prověrky u veřejných zakázek

Vláda posoudí návrh na bezpečnostní prověrky u veřejných zakázek

16.4.2010 14:58, Zdroj: ČTK

Ministři se budou v pondělí zabývat návrhem na zavedení bezpečnostních prověrek u osob, které se podílí na rozhodování o veřejných zakázkách. Zda se to bude týkat tendrů s hodnotou nad 200 milionů nebo nad 500 milionů korun, záleží na variantě, kterou vláda schválí. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva pro místní rozvoj (MMR) Martin Ayrer. Záměr budoucí úpravy zákona o veřejných zakázkách pochází z dílny MMR a Národního bezpečnostního úřadu.... Více »
Legislativa | Jiná média (2) | Komentáře čtenářů (0) | Odeslat e-mailem