Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ZŠ na Janáčkově náměstí v Krnově bude mít novou školní jídelnu

ZŠ na Janáčkově náměstí v Krnově bude mít novou školní jídelnu

ZŠ na Janáčkově náměstí v Krnově bude mít novou školní  jídelnu

21.4.2019 10:36, Zdroj: ČTK

Krnov (Bruntálsko) - Základní škola na Janáčkově náměstí v Krnově bude mít novou školní jídelnu. Město na přípravu projektové dokumentace uvolnilo 600.000 korun. Půjde o přístavbu ke škole. Některým okolním obyvatelům se ale záměr nelíbí. Nesouhlas vyjádřili například peticí. ČTK o tom informovala mluvčí města Dita Círová.

"Proti záměru výstavby jakéhokoli dalšího objektu na Janáčkově náměstí protestují obyvatelé bezprostředního okolí školy. Obávají se narušení křehké rovnováhy mezi hmotou školy a blízkými rodinnými domy a především zhoršení už dnes problematických dopravních poměrů," řekla mluvčí.

Město nakonec rozhodlo, že nová jídelna s vývařovnou vznikne v sousedství vstupu do školy. Vychází ze studie, kterou si radnice nechala vypracovat v roce 2017.

"Nyní dojde ve spolupráci s městským architektem k aktualizaci této studie a poté vyhlásíme zadávací řízení na zpracovatele projektové dokumentace. Předpokládáme, že projekt budeme mít k dispozici v průběhu roku 2020. Pak by mohlo být zahájeno zadávací řízení na výběr dodavatele stavby," dodala vedoucí odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová.

Dodala, že zároveň s aktualizací studie bude město řešit studii dopravy, která navrhne dopravní řešení, jaké by mělo vyhovovat škole i jejím sousedům.

Školní jídelna v Albrechtické ulici, kam nyní docházejí žáci školy na Janáčkově náměstí, podle Círové dlouhodobě nevyhovuje. Vedení školy a rodiče žáků proto usilují o možnost přistavět jídelnu přímo ke škole.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.1 + 24.3) *

Zpět na přehled