Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zrušenou pokutou 300.000 Kč pro univerzitu se bude zabývat ÚOHS

Zrušenou pokutou 300.000 Kč pro univerzitu se bude zabývat ÚOHS

Zrušenou pokutou 300.000 Kč pro univerzitu se bude zabývat ÚOHS

22.12.2015 09:21, Zdroj: ČTK

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) neuspěl u Nejvyššího správního soudu s kasační stížností, kterou podal proti zrušení pokuty 300.000 korun pro brněnskou Masarykovu univerzitu. Škola sankci dostala od ÚOHS před třemi lety za údajné chyby v tendru na zhotovení projektové dokumentace pro investiční akce v areálu univerzitního kampusu. Následně pokutu zrušil Krajský soud v Brně, což nyní potvrdil NSS. ČTK to zjistila z webu soudu.

Případ se tak vrátí znovu na ÚOHS, úřad je přitom rozsudky soudů vázán.

Univerzita tendr vypsala v roce 2009. Podle úřadu nastavila diskriminačně technické kvalifikační předpoklady, když se tendru nemohli účastnit dodavatelé, kteří "nerealizovali zakázku obdobného charakteru, resp. kteří realizovali pouze jednu zakázku financovanou z veřejných prostředků". Podle úřadu postup školy mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

Masarykova univerzita v minulosti tvrdila, že podmínky nastavené ve veřejné zakázce nebyly diskriminační. "Podmínky odpovídaly náročnosti, výši plánované investice a našim předchozím zkušenostem s výstavbou univerzitního kampusu. Není vinou univerzity, že se do výběrového řízení nakonec přihlásil jen jeden uchazeč," uvedl před třemi lety rektor univerzity Mikuláš Bek.

Škola také uvedla, že vyhlášení veřejné zakázky ještě před jejím vypsáním zkontrolovalo a schválilo ministerstvo školství a žádná pochybení neshledalo.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.2 + 24.4) *

Zpět na přehled