Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 24. 4. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zlínští záchranáři dostanou přístroje pro srdeční masáž i sanitky

Zlínští záchranáři dostanou přístroje pro srdeční masáž i sanitky

Zlínští záchranáři dostanou přístroje pro srdeční masáž i sanitky

17.3.2017 14:55, Zdroj: ČTK

Zlín - Záchranáři ve Zlínském kraji dostanou nové přístroje pro srdeční masáž a umělou plicní ventilaci. Kraj vyhlásil také veřejnou zakázku na dodání 13 nových sanitních vozů téměř za 45 milionů korun, sdělila dnes ČTK mluvčí kraje Renata Janečková.

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje by měla dostat 28 přístrojů pro nepřímou srdeční masáž a čtyři přístroje pro umělou plicní ventilaci. Hodnota přístrojů je 17,6 milionu korun.

"Přístroje pro nepřímou srdeční masáž budou vážit maximálně 8,5 kilogramu, což umožní jejich transport jednou osobou i nekomplikovanou a rychlou manipulaci s pacientem při jejich použití, a to i v sanitním voze nebo vrtulníku. Přístroje budou mít volitelné režimy kompresí a pro jejich napájení bude možno využít i variabilní zdroje energie," uvedla mluvčí.

Přístroje pro umělou plicní ventilaci budou mít jednoduché, intuitivní ovládání v češtině. "Snadná bude i jejich údržba, čištění a desinfekce. Budou časově cyklované, objemově kontrolovatelné a bude je možno provozovat bez závislosti na napájení," řekla Janečková.

Kraj v uplynulých letech investoval také do nových stanic záchranné služby, jejich síť je již kompletní. Loni otevřel nové základny v Suché Lozi a Buchlovicích na Uherskohradišťsku.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.7 + 35.2) *

Zpět na přehled