Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zlínský kraj zajistí pro své organizace hromadný nákup zboží

Zlínský kraj zajistí pro své organizace hromadný nákup zboží

Zlínský kraj zajistí pro své organizace hromadný nákup zboží

6.3.2019 16:25, Zdroj: ČTK

Zlín - Zlínský kraj zajistí pro své organizace hromadný nákup zboží. Uzavření smlouvy o centralizovaném zadávání veřejných zakázek mezi hejtmanstvím a všemi 174 organizacemi, jejichž je zřizovatelem nebo zakladatelem, schválili krajští radní. Cílem je sjednotit individuální nákupy organizací a dosáhnout tím nižší ceny. V tiskové zprávě to dnes uvedla Michaela Doleželová z oddělení vnějších vztahů a komunikace krajského úřadu.

Podle hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL) lze uvedeným způsobem hromadně dělat veřejné soutěže například na dodání kancelářských potřeb, papíru, čisticích prostředků, spotřebního materiálu, ale také například na automobily. "Výhodou je nejen to, že se nám tím podaří ušetřit významné finanční prostředky, ale také tím usnadníme život našim organizacím, které si již nebudou muset určité zakázky administrovat samy, protože to pro ně zajistíme my. V současné době mapujeme potřeby organizací a zjišťujeme, o které zboží nebo komodity by měly největší zájem," uvedl Čunek.

Podle schváleného rozpočtu by měl letos Zlínský kraj hospodařit vyrovnaně. Příjmy i výdaje dosáhnou 11,972 miliardy korun. Očekávané přímé dotace na vzdělávání činí zhruba šest miliard korun, více než miliardu korun dostanou poskytovatelé sociálních služeb. Na investice hodlá kraj dát 1,492 miliardy korun, kromě nových akcí chce financovat také rekonstrukce ve školství, zdravotnictví, kultuře, sociální oblasti a dopravě.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.3 + 3.0) *

Zpět na přehled