Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zlínský kraj prověřuje smlouvy uzavřené na dopravní obslužnost

Zlínský kraj prověřuje smlouvy uzavřené na dopravní obslužnost

Zlínský kraj prověřuje smlouvy uzavřené na dopravní obslužnost

13.2.2018 15:51, Zdroj: ČTK

Zlín - Zlínský kraj zahájil kontrolu uzavřených smluv, na jejichž základě je zajišťována dopravní obslužnost v regionu. Reaguje tak na situaci v Plzeňském kraji, kde musí firma ČSAD autobusy Plzeň vrátit hejtmanství téměř 123 milionů korun, které od něj mezi lety 2013 až 2015 inkasovala neoprávněně. Výsledky kontroly by mohly být známy v březnu, řekl dnes ČTK zlínský hejtman Jiří Čunek.

"Kontrola právě teď probíhá. O tom, jak dopadne, budeme veřejnost informovat. Myslím, že její výsledky bychom mohli znát do měsíce," uvedl Čunek. S hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem (ČSSD) o celé věci diskutoval. Překvapilo ho však, kolik musí dopravce na západě Čech vracet peněz.

Dopravní obslužnost zajišťuje ve Zlínském kraji téměř z 50 procent společnost ČSAD Vsetín, která je největším autobusovým dopravcem v regionu. Dále se na ní mimo jiné podílejí firmy Krodos Bus nebo Housa Car. Všechny tři, stejně jako ČSAD autobusy Plzeň, patří do skupiny Z-group podnikatele Zdeňka Zemka.

Největší veřejný autobusový dopravce na západě Čech uznal výsledky rok trvající kontroly smluv uzavřených s Plzeňským krajem, která odhalila nedostatky vyčíslené na 122,8 milionu korun. Dohodu o uznání dluhu a jeho úhradě ve 34 splátkách ve třech letech dnes schválilo krajské zastupitelstvo. Na straně dopravce byly zjištěny nedostatky v hospodaření a vykazování prokazatelné ztráty, kterou hradil podle smlouvy Plzeňský kraj.

Zlínský kraj dlouhodobě připravuje vyhlášení veřejné zakázky na zajištění dopravní obslužnosti Zlínského kraje veřejnou linkovou dopravou na období let 2018 až 2027. Předpokládaná hodnota zakázky na deset let je 7,4 miliardy korun bez DPH. Rozsah veřejné dopravy by se měl pohybovat v objemu 19 milionů kilometrů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.4 + 19.8) *

Zpět na přehled