Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zkrachovalá ocelárna SSM s úvěrem od ČEB má nového majitele

Zkrachovalá ocelárna SSM s úvěrem od ČEB má nového majitele

Zkrachovalá ocelárna SSM s úvěrem od ČEB má nového majitele

11.6.2018 11:01, Zdroj: ČTK

Bratislava - Zkrachovalá slovenská ocelárna Slovakia Steel Mills (SSM) byla prodána v mezinárodním tendru. Společnost koupil maďarský podnik OAM Ózdi Acélművek, který patří do německé skupiny Max Aicher. Informoval o server Biztweet. Ocelárně poskytla v roce 2007 úvěr Česká exportní banka (ČEB).

Částka, za kterou maďarská společnost SSM koupila, nebyla zveřejněna. Část peněz z obchodu má připadnout ČEB, která poskytla SSM úvěr 168,6 milionu eur (4,3 miliardy Kč).

Maďarská společnost se zaměřuje na výrobu betonářské oceli ze šrotu. Má asi 400 zaměstnanců a její roční výrobní kapacita je 360.000 tun oceli. Vzhledem k blízkosti maďarského závodu se spekuluje, že prodej nepředstavuje jen koupi výrobních strojů, ale že by ve slovenském závodě mohla být po převzetí obnovena výroba.

Firma SSM se sídlem ve městě Strážske na východě země zahájila výrobu v roce 2011 a po třiapůlletém provozu se dostala do konkurzu. Kapacita výroby činí 620.000 tun polotovarů ročně a válcovna dokáže vyrobit 480.000 tun finálních produktů, mezi které patří například betonářská ocel.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.3 + 26.3) *

Zpět na přehled