Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman v ČRo kritizoval politické náměstky, chtěl by je vymýtit

Zeman v ČRo kritizoval politické náměstky, chtěl by je vymýtit

Zeman v ČRo kritizoval politické náměstky, chtěl by je vymýtit

22.6.2014 19:40, Zdroj: ČTK

Lány (Kladensko) - Prezident Miloš Zeman se dnes kriticky vyslovil proti postupu, kdy koaliční strany na ministerstva, kde nemají ministra, dosazují takzvané politické náměstky. V pořadu Českého rozhlasu Radiožurnál Hovory z Lán řekl, že bude usilovat o to, aby služební zákon politické náměstky vymýtil.

Političtí náměstci jsou podle Zemana nepřiznaní hlídači ministra z jiné strany. Informace o resortech by si měli ministři předávat na vládě, míní prezident. "Podporuji co nejtvrdší verzi služebního zákona, která tu hnusnou instituci politických náměstků, pokud možno, vymýtí," řekl.

Institut politických náměstků prezident kritizoval, když se postavil za ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou (ANO), která v úterý odvolala svého náměstka pro vězeňství a trestní politiku Pavla Šterna (nominovaného ČSSD). Štern předtím odmítl Válkové dát podrobnější údaje k tendru na elektronické náramky pro domácí vězně a obrátil se kvůli tomu na protikorupční policii.

"Myslím si, že když pan náměstek Štern tyto podklady odmítl poskytnout, tak byl zcela oprávněně vyhozen, a jestliže dokonce podal trestní oznámení, tak ty důvody pro vyhazov se zdvojnásobují," řekl dnes Zeman. Štern ovšem tvrdil, že Válková se snažila získat o průběhu výběrového řízení informace, na které nemá nárok.

Návrh komplexní novely služebního zákona, který připravila vládní koalice, by se mohl projednávat na mimořádné červencové schůzi Sněmovny. Služební zákon má odpolitizovat státní správu. Česko ho přijalo už v roce 2002, dosud ale nenabyl plně účinnosti. Novelu zákona kritizuje TOP 09, výhrady má i KSČM.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.7 + 29.9) *

Zpět na přehled