Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman uhradil veškeré náklady na prezidentskou kampaň

Zeman uhradil veškeré náklady na prezidentskou kampaň

Zeman uhradil veškeré náklady na prezidentskou kampaň

21.6.2013 11:25, Zdroj: ČTK

Praha - Prezident Miloš Zeman uhradil všechny náklady, které mu vyplynuly z předvolební kampaně. Na volebním účtu zbylo zhruba 35.000 korun, které prezident věnuje Fondu ohrožených dětí (FOD) na projekt Klokánek. ČTK to dnes řekl Zemanův kancléř a šéf jeho volebního výboru Vratislav Mynář.

"Můžu říct s čistým štítem, protože za to ručím svým vlastním osobním majetkem, že bylo vše vyrovnáno, vše uhrazeno do poslední koruny," řekl ČTK Mynář. Zbylých zhruba 35.000 korun pošle Hrad FOD, jeho předsedkyně Marie Vodičková podle Mynáře sama rozhodne o použití peněz.

Prezidentští kandidáti si kvůli účasti v historicky první přímé volbě museli ze zákona zřídit transparentní volební účet. Ve čtvrtek byla na Zemanův účet připsána částka 1,1 milionu korun, kterou prezidentovi věnovala jeho Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ). Vzápětí z účtu odešlo zhruba 1,08 milionu korun na reklamní panely, grafické práce a tisk.

Deník Mladá fronta Dnes v dubnu upozornil, že Zemanův volební tým v průběhu kampaně vedl dvě účetnictví. Jedno oficiální na transparentním účtu a druhé pod SPOZ a partnerským občanským sdružením Přátelé Miloše Zemana. Podle deníku sdružení "skrytě" platila podstatnou část nákladů.

Letos v lednu volili občané vůbec poprvé hlavu státu v přímé volbě. Klání se zúčastnilo devět kandidátů. Do finále volby se kromě Zemana dostal i ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.5 + 11.1) *

Zpět na přehled