Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman s Jourovou hovořili o čerpání evropských fondů

Zeman s Jourovou hovořili o čerpání evropských fondů

Zeman s Jourovou hovořili o čerpání evropských fondů

23.1.2014 15:49, Zdroj: ČTK

Praha - Prezident Miloš Zeman se s kandidátkou na ministryni pro místní rozvoj Věrou Jourovou (ANO) bavil o čerpání evropských fondů. Potvrdil, že ji jmenuje do nové vlády. Jourová to novinářům řekla po dnešním jednání s prezidentem. Zeman jmenuje ministry nové koaliční vlády premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) ve středu 29. ledna ve 14:00.

"Pan prezident se zajímal především o agendu ministerstva, o moje priority a většinu času jsme věcně věnovali čerpání evropských fondů," uvedla Jourová. Jednání s hlavou státu se prý uskutečnilo v přátelském duchu.

Zemanovi řekla, že kvůli nedostatečnému čerpání dotací může Česko v roce 2015 vykázat zhruba 100 miliard korun nevyčerpaných prostředků z unie. S nelichotivým výsledkem chce bojovat například rychlým "profinancováním" dobře připravených projektů.

Podle ní nebylo téma, na němž by se se Zemanem vyloženě neshodli. "Sám pan prezident říkal, že se mu nestává často, že je tam taková shoda," řekla Jourová. S hlavou státu si například sedli v názoru, že je třeba posílit financování veřejných investic a infrastruktury. "Něco, co nemá žádný dopad na ekonomiku, to jsme se shodli, že je potřeba zastavit," dodala.

Před Jourovou byl na Pražském hradě kandidát na ministra školství Marcel Chládek (ČSSD). Prezidentovi řekl, že nabídl post náměstka pro legislativu bývalému předsedovi legislativní rady vlády Petru Mlsnovi. Se Zemanem jednal o jmenování profesorů, státních maturitách i mistrovských zkouškách. Prý nebyl žádný bod, na kterém by se oba politici neshodli.

Jako první přišel za Zemanem uchazeč o místo ministra průmyslu Jan Mládek (ČSSD). S prezidentem se shodl na přístupu k prolomení těžebních limitů v severních Čechách i v názoru na dostavbu Temelína. Mládek připustil částečné prolomení limitů. Oba politici jsou podle Mládka i pro výstavbu dalších bloků v jaderné elektrárně Temelín, rozhodnutí o této miliardové investici ale nebude jednoduché.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.3 + 15.1) *

Zpět na přehled