Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman prý nevěděl, zda jeho ministři ví, kdo stojí za Appianem

Zeman prý nevěděl, zda jeho ministři ví, kdo stojí za Appianem

Zeman prý nevěděl, zda jeho ministři ví, kdo stojí za Appianem

17.10.2013 15:53, Zdroj: ČTK

Praha/Nymburk - Prezident Miloš Zeman prý v roce 1999 jako premiér nevěděl, jestli někteří ministři jeho vlády mají informace, kdo stojí za společností Appian, která koupila Mosteckou uhelnou společnost (MUS). S ministry tehdejšího kabinetu o tom nemluvil, řekl dnes na tiskové konferenci v Nymburce. O tom, že někteří členové Zemanovy vlády věděli, že za Appianem stojí Antonín Koláček a jeho společníci, řekl v pondělí ČTK právě Koláček.

"Toto tvrzení nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit, protože jsem s těmito ministry o tom nemluvil, odpověděl na novinářský dotaz Zeman. "Vzhledem k tomu, že jsem v té době byl premiérem a premiér není totéž, co ministr, mohu pouze konstatovat, že jsem o tom nevěděl," dodal prezident.

Koláček, stejně jako jeho někdejší společníci z MUS Petr Kraus, Marek Čmejla, Oldřich Klimecký a Jiří Diviš, byli minulý čtvrtek ve Švýcarsku nepravomocně odsouzeni za praní špinavých peněz a podvody při převzetí MUS. Koláček z nich dostal nejvyšší trest čtyř let a čtyř měsíců vězení.

Appian Group byla v druhé polovině 90. let prezentována jako skupina zastupující americké investory, jak se později ukázalo fiktivní. Vlastnili ji Koláček a další odsouzení. "My jsme to říkali neveřejně politikům a novinářům. Mnozí to věděli, ale jako hráli s námi tu, dá se říci, hru na kapitalismus," řekl v pondělí ČTK. Někteří členové vlády věděli, jak to je, řekl Koláček.

Zeman dnes připomněl, že prodej Mostecké uhelné odsouhlasila jeho vláda "naprosto jednomyslně".

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.5 + 22.9) *

Zpět na přehled