Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman prý do pátku uhradí veškeré náklady za volební kampaň

Zeman prý do pátku uhradí veškeré náklady za volební kampaň

Zeman prý do pátku uhradí veškeré náklady za volební kampaň

19.6.2013 17:33, Zdroj: ČTK

Praha - Prezident Miloš Zeman do pátku uhradí všechny náklady, které mu vyplynuly z předvolební kampaně. Na volebním účtu zbude zhruba 36.000 korun. Prezident je věnuje projektu Klokánek, který pomáhá ohroženým dětem. Na tiskové konferenci na Hradě to dnes řekl Zemanův kancléř a šéf jeho volebního výboru Vratislav Mynář.

"Do tohoto pátku, což nám zbývají dna dny, budou veškeré závazky vyplývající z prezidentské kampaně uhrazeny," řekl novinářům Mynář. "Takže v pátek máme čistý stůl," dodal.

Prezidentští kandidáti si kvůli účasti v historicky první přímé volbě museli ze zákona zřídit transparentní volební účet. K posledním větším pohybům na Zemanově kontu došlo na konci května. Půl milionu korun mu darovala firma DASPE s.r.o, o několik dní později stejnou částku Zemanův tým zaplatil za reklamní panely. Dalších 500.000 daroval Zemanovi Břetislav Hrabě. I tuto částku Zeman zaplatil za reklamní panely.

Deník Mladá fronta Dnes v dubnu upozornil, že Zemanův volební tým v průběhu kampaně vedl dvě účetnictví. Jedno oficiální na transparentním účtu a druhé pod Stranou práv občanů - zemanovci (SPOZ) a partnerským občanským sdružením Přátelé Miloše Zemana. Podle deníku sdružení "skrytě" platila podstatnou část nákladů.
Letos v lednu volili občanů vůbec poprvé hlavu státu v přímé volbě. Klání se zúčastnilo devět kandidátů. Do finále volby se kromě Zemana dostal i ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.9 + 12.8) *

Zpět na přehled