Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman před stíhaným hejtmanem vyzdvihl presumpci neviny

Zeman před stíhaným hejtmanem vyzdvihl presumpci neviny

Zeman před stíhaným hejtmanem vyzdvihl presumpci neviny

18.5.2016 11:57, Zdroj: ČTK

Olomouc - Presumpce neviny by podle prezidenta Miloše Zemana měla platit nejen pro občany, ale i pro politiky. Řekl to dnes při zahájení třídenní návštěvy Olomouckého kraje v přítomnosti stíhaného hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD). Novináři podle něj dokážou každého odsoudit, aniž by verdikt vynesl soud. S odkazem na kauzu Jany Nagyové uvedl, že výsledkem vyšetřování údajného spiknutí mohou být například nezdaněné kabelky.

Zeman samotnou olomouckou kauzu, v níž policie vyšetřuje údajné propojení mezi podnikateli, policisty a politiky, nezmínil. Krajští zastupitelé však na jeho slova reagovali s tím, že "presumpce viny" v této kauze Olomoucký kraj poškodila.

Hejtman Rozbořil je obviněn z podplácení. Podle policistů se snažil ovlivnit vyšetřování týkající se výstavby jezdeckého areálu. Společně s ním je v kauze obviněn z účasti na zneužití pravomoci úřední osoby vlivný podnikatel Ivan Kyselý a ze zneužití pravomoci úřední osoby tehdejší šéf odboru olomoucké hospodářské kriminality Radek Petrůj a bývalý náměstek olomouckého policejního ředitele Karel Kadlec, ten je obviněn navíc z přijetí úplatku. Poté, co Nejvyšší státní zastupitelství zamítlo jejich stížnost proti zahájení trestního stíhání, se obvinění obrátili na Ústavní soud.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.5 + 13.3) *

Zpět na přehled