Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman podepsal petici žádající zákon o prokazování majetku

Zeman podepsal petici žádající zákon o prokazování majetku

Zeman podepsal petici žádající zákon o prokazování majetku

25.7.2013 18:45, Zdroj: ČTK

Praha - Prezident Miloš Zeman podepsal petici žádající přijetí zákona o prokazování původu příjmů a majetku. Podpis připojil jako 50.000 občan České republiky. Petici organizuje strana Strana práv občanů - Zemanovci (SPOZ), které je hlava státu čestným předsedou.

Přijetí podobného zákona bylo často opakovaným tématem Zemanovy volební kampaně před lednovou přímou volbou hlavy státu. Poté prezident potřebu prosazení zákona několikrát zmínil v projevech. Petice žádá bezodkladné přijetí zákona o prokázání původu příjmů a majetku "včetně možnosti zabavení nelegálně získaného majetku".

"Samozřejmě nepředpokládám, že to skončí petiční akcí, to je pouhým začátkem. Obdobná petice týkající se přímé volby skončila přijetím zákona o přímé volbě. Obdobně by tato petice měla inspirovat k přijetí zákona o prokázání původu příjmů a majetku," poznamenal prezident poté, co petiční arch podepsal. Připomněl, že v petici za přímou volbu se podařilo získat přes 100.000 podpisů, podobný počet signatářů popřál i petici nynější.

Prezident poukázal na to, že nyní v ČR probíhá rozsáhlé vyšetřování, které by podle něj mělo odhalit případné vazby mezi politickou sférou a ekonomickou kriminalitou.

"Charakteristickým rysem ekonomické kriminality není to, že je někdo bohatý - Tomáš Baťa byl také bohatý - ale to, že si nakradl," podotkl prezident.

Zeman připomněl, že přijetí zákona mají v programu některé strany, u kterých se dá očekávat úspěch v budoucích parlamentních volbách. "Věřím, že na rozdíl od minulosti dostojí svému slibu a tento zákon prosadí, a já vás pouze mohu ujistit, že jej zcela určitě nebudu vetovat," poznamenal Zeman. Proti zákonu nic nemají například sociální demokraté, prosazuje jej ale také právě se Zemanem spjatá SPOZ.

Prezident petici podepsal v sídle SPOZ v pražské Loretánské ulici. Jedná se o stejné prostory, kde v době předvolební kampaně sídlil jeho štáb. "Přiznávám se, že se mně po těchto prostorách velice stýskalo," poznamenal dnes Zeman.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (24.3 + 14.9) *

Zpět na přehled