Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 22. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman odmítá, že si objednal Rathovo odsouzení

Zeman odmítá, že si objednal Rathovo odsouzení

Zeman odmítá, že si objednal Rathovo odsouzení

28.6.2018 20:56, Zdroj: ČTK

Praha - Prezident Miloš Zeman odmítá obvinění někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha, že justice v jeho korupční kauze plní zadání od hlavy státu. Prezident to dnes řekl v televizi Barrandov. Krajský soud v Praze tento týden poslal Ratha na 8,5 roku do vězení za údajnou korupci u veřejných zakázek Středočeského kraje. Rozsudek není pravomocný, Rath se proti němu odvolal.

V den vynesení rozsudku Rath prohlásil, že v jeho kauze šlo o likvidaci politického protivníka a "maňásková justice" vyhověla přání Zemana a dalších politiků. Prezident podle něj na soudce tlačil a vyhrožoval jim.

Zeman takové obvinění odmítl. "Zaprvé jsem žádnou takovou objednávku nedal. A za druhé, i kdybych ji dal, tak ji každý poctivý soud právem odmítne," řekl dnes prezident televizi Barrandov.

Trest 8,5 roku vězení uložil Krajský soud v Praze v Rathovi za korupci u veřejných zakázek Středočeského kraje ve středu. Někdejšímu vrcholnému politikovi sociální demokracie vyměřil stejný trest jako před třemi lety. Nařídil také, aby Rathovi propadlo zhruba 22 milionů korun, které mu zabavila policie. Rozsudek není pravomocný, odvolání také zvažuje státní zástupce Petr Jirát. V kauze šlo o machinace s tendry na modernizace středočeských nemocnic, opravy zámku v Buštěhradu na Kladensku či hostivického gymnázia. Spolu s Rathem je v kauze souzeno i dalších deset obžalovaných.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.2 + 35.4) *

Zpět na přehled