Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman o investici korejského Nexenu na Žatecku s firmou jednal

Zeman o investici korejského Nexenu na Žatecku s firmou jednal

Zeman o investici korejského Nexenu na Žatecku s firmou jednal

15.5.2014 13:37, Zdroj: ČTK

Přeštice (Plzeňsko) - Prezident Miloš Zeman se před několika měsíci setkal se zástupci jihokorejské firmy Nexen a podpořil jejich investici na Žatecku. Řekl to dnes v Přešticích na Plzeňsku na dotaz ČTK. Výrobce pneumatik Nexen výhledově počítá v průmyslové zóně Triangl na Žatecku s investicí až 40 miliard korun. Pokud se uskuteční, bude to největší zahraniční investice v Česku. Zeman také zmínil, že do Česka by mohly investovat i další jihokorejské firmy, a to například v souvislosti s dostavbou jaderné elektrárny Temelín.

"Já jsem měl před několika málo měsíci s firmou Nexen pracovní večeři, kde jsem velice podpořil tuto investici do Trianglu," řekl Zeman ČTK. Počáteční hodnota investice Nexenu by měla být 22,8 miliardy, za které chce firma v zóně postavit továrnu pro zhruba tisíc zaměstnanců. Časem se počet pracovních míst může zvýšit až na 2300, zaznělo ve středu na mimořádném zasedání zastupitelů Ústeckého kraje, kteří schválili prodej pozemku Nexenu. Výstavba továrny by pomohla snížit vysokou nezaměstnanost v regionu. Podíl lidí bez práce v Ústeckém kraji je nejvyšší v ČR, v dubnu zde bylo bez práce téměř 65.000 lidí.

"Myslím si, že Jižní Korejci by mohli investovat, podle mých informací, nejen do této oblasti, ale že by se mohli přihlásit i do nového tendru na dostavbu Temelína. Alespoň někteří z nich o to projevili zájem," doplnil prezident. Už ve středu při debatě v Plzni zmínil, že je pro nový tendr na dostavbu Temelína se čtyřmi zájemci a naznačil, že jedním z nich by mohl být právě zájemce z Jižní Koreje.

O podpoře investic mluvil Zeman ve středu také v plzeňské Škodě Transportation před zhruba 500 zaměstnanci největšího českého výrobce kolejových vozidel. Česká ekonomika není podle něj ještě není venku z krize, protože jí chybí dostatek investic. "My hodně spotřebováváme, ale bohužel málo investujeme do strojů a do staveb. Díky tomu je u nás pořád vysoká nezaměstnanost, protože jedině investice vytvářejí nové pracovní příležitosti," uvedl prezident.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (22.0 + 12.3) *

Zpět na přehled