Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman jmenuje Rafaje do čela antimonopolního úřadu

Zeman jmenuje Rafaje do čela antimonopolního úřadu

Zeman jmenuje Rafaje do čela antimonopolního úřadu

28.5.2015 12:58, Zdroj: ČTK

Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Petra Rafaje do čela Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže i na další šestileté období. Řekl to dnes novinářům na sněmu Hospodářské komory. Rafaje, který úřad vede i v současnosti, nedávno znovu navrhla vláda, i když na něm nebyla jednoznačná shoda.

"Kdybych měl zásadní výhrady, tak jmenování pana Rafaje odmítnu, ale protože zásadní výhrady nemám, přihlédnu k rozhodnutí vlády, s nímž nemám problém, a pana Rafaje budu jmenovat," nechal se dnes slyšet Zeman.

Koaliční kabinet navrhl Rafaje v pondělí. Stalo se tak ale většinou jediného hlasu, když pro něj nezvedl ruku ani jeden člen vlády za hnutí ANO a zdržela se dvojice lidoveckých ministrů. Kandidát tak prošel především hlasy sociální demokracie.

ÚOHS aktuálně dohlíží na zadávání veřejných zakázek, povoluje fúze a pokutuje firmy za kartely a zneužití dominance. Monitoruje poskytování veřejné podpory a dohlíží na zneužití významné tržní síly. Úřad má 239 zaměstnanců, před šesti lety jich byla polovina. ÚOHS posílil zejména počet zaměstnanců v oblasti veřejných zakázek.

Rafaj byl před šesti lety nominován za ČSSD stejně jako před ním Martin Pecina. Ještě dříve střežili hospodářskou soutěž původně lidovci Stanislav Bělehrádek a Josef Bednář.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

TXZcLRryHG 18.11.2016 07:56

SjDiZN <a href="http://rxeniqdfetxq.com/">rxeniqdfetxq</a>, [url=http://plqqzjfmjqiz.com/]plqqzjfmjqiz[/url], [link=http://aqjqrplzgnrb.com/]aqjqrplzgnrb[/link], http://rlntxaahzxpk.com/


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.0 + 5.7) *

Zpět na přehled