Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman jedná v Izraeli o ekonomické spolupráci obou zemí

Zeman jedná v Izraeli o ekonomické spolupráci obou zemí

Zeman jedná v Izraeli o ekonomické spolupráci obou zemí

7.10.2013 18:53, Zdroj: ČTK

Jeruzalém (zvláštní zpravodaj ČTK) - Prezident Miloš Zeman se v Izraeli snaží získat místní podnikatele pro větší investice v České republice. Jedná zejména o navýšení podílu zahraničního kapitálu ve vědě a technice. Českým novinářům to dnes řekl na závěr prvního dne oficiální návštěvy židovského státu. Prezidenta na státní návštěvě doprovází početná delegace českých byznysmenů.

"Česká republika potřebuje investice a to investice s vysokou přidanou hodnotou," řekl Zeman. "Domnívám se, že izraelská strana by mohla rozšířit své investiční aktivity v České republice, které už teď jsou úspěšně založeny například v oblasti farmaceutického průmyslu nebo v oblasti obchodu s nemovitostmi, a naopak že česká strana by se mohla více účastnit a také být více úspěšná v nejrůznějších tendrech, které jsou vypisovány na izraelské straně," upřesnil Zeman.

Prezident o investičních příležitostech jednal s izraelským ministerským předsedou Benjaminem Netanjahuem. "Podstatná část našeho jednání se týkala ekonomické spolupráce, zejména v oblasti vědy a techniky," řekl Zeman.

Prezidenta na cestě do Jeruzaléma doprovází delegace podnikatelů pod vedením viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Stanislava Kázeckého a prezidenta Česko-izraelské smíšené obchodní komory Pavla Smutného. Členy delegace jsou zástupci energetického gigantu ČEZ, společnosti Meopta-Optika, stavební firmy Královopolská RIA, elektrotechnické společnosti ETD Transformátory či firmy Frentech Aerospace.

Dále jsou zastoupeni představitelé firem Tatra Trucks, Dekonta, Industry Servis ZK, Top Hotel Groups, Albion Hotel, AŽD Praha, Sigma Group nebo Lázně Jáchymov. S prezidentem cestují i zástupci ČSOB, České spořitelny, České exportní banky a CzechInvestu a dalších společností.

Velkou část českého dovozu do Izraele zahrnují automobily. Podle informací ČTK se Izrael snaží investovat značné prostředky do rozvoje železnic, kde by se mohla otevřít příležitost pro české strojírenské podniky.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (20.3 + 9.1) *

Zpět na přehled