Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 22. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman: Důvodem odchodu Rafaje by měl být až pravomocný rozsudek

Zeman: Důvodem odchodu Rafaje by měl být až pravomocný rozsudek

Zeman: Důvodem odchodu Rafaje by měl být až pravomocný rozsudek

11.3.2019 17:30, Zdroj: ČTK

Praha - Důvodem pro odchod Petra Rafaje z čela Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli kauze údajného ovlivňování tendru na výběr mýta by měl být podle prezidenta Miloše Zemana až pravomocný soudní rozsudek. Zeman to dnes řekl v rozhovoru s ČTK.

Zeman připomněl policejní vyšetřování, které vedlo k pádu vlády Petra Nečase (ODS). "Toto vyšetřování, o kterém se tvrdilo, že je na stopě obrovské mafie, skončilo kabelkami Jany Nagyové. Od té doby jsem poněkud skeptický, když například olomoucké vrchní státní zastupitelství, tedy totéž, které dělalo ten úřad vlády, teď najednou něco halasně vyhlašuje," řekl prezident. Dodal, že si počká až na reálný průběh vyšetřování. "A zatím, poučen touto zkušeností, bych byl poněkud skeptický," poznamenal.

Předseda KSČM Vojtěch Filip bude chtít, aby vláda hlasovala o odvolání Rafaje, pokud mu bude sděleno obvinění. "Pan Filip by měl vědět, že například komunálním politikům bylo sděleno obvinění a ve více než 80 procentech případů pak byli soudem osvobozeni," poznamenal Zeman. Důvodem pro odchod by proto podle něj měl být až pravomocný soudní rozsudek.

Na antimonopolním úřadu, stejně jako v sídle firmy Kapsch, minulý týden zasahovala policie. Nikoho neobvinila. Kapsch nevyhrál v tendru na další provozování mýtného a věcí se zabýval právě antimonopolní úřad. Policisté na úřadu zasahovali kvůli údajnému ovlivňování přezkumu veřejné zakázky na systém elektronického mýta. Rafaj věří, že vyšetřování policie prokáže, že všechna správní řízení vedená úřadem byla zákonná, a nikdo je neovlivňoval.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (35.9 + 27.0) *

Zpět na přehled