Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 20. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zeman chce počkat s hodnocením olomoucké kauzy údajné korupce

Zeman chce počkat s hodnocením olomoucké kauzy údajné korupce

Zeman chce počkat s hodnocením olomoucké kauzy údajné korupce

16.10.2015 16:20, Zdroj: ČTK

Lechotice (Kroměřížsko) - Prezident Miloš Zeman by počkal s hodnocením olomoucké kauzy údajné korupce a zapojení hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD) do ní. Na tiskové konferenci ve Zlínském kraji upozornil na případ současné eurokomisařky Věry Jourové, která v minulosti čelila obvinění, ale byla nevinná. Upozornil také, že by do vyšetřování případu neměli zasahovat politici.

Prezident připomněl, že vyšetřování je zatím v počátku. Zdůraznil, že by se měla dát volná ruka policistům, a naopak by se neměla nechat volná ruka politikům, kteří by chtěli obviněné bránit nebo naopak vymáhali jejich stíhání.

Rozbořil je v olomoucké korupční kauze jedním ze čtyř obviněných, jako jediný je stíhaný na svobodě. Rezignovat zatím odmítá, ale odchod z funkce po něm požaduje premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Trojice dalších mužů, obviněných z trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku či z podplácení, je ve vazbě. Podle informací ČTK jde o olomouckého šéfa odboru hospodářské kriminality Radka Petrůje, náměstka ředitele olomouckého krajského policejního ředitelství Karla Kadlece a podnikatele Ivana Kyselého, blízkého přítele Ivana Langra.

Jourová, která tehdy byla náměstkyní ministra pro místní rozvoj, strávila na podzim 2006 měsíc ve vyšetřovací vazbě kvůli kauze Budišov. Podezření z korupce se ale neprokázalo a stíhání v létě 2008 skončilo konstatováním, že skutek se nestal. Soud přiznal Jourové 2,7 milionu korun jako náhradu majetkové újmy.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (8.5 + 32.0) *

Zpět na přehled