Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje dostal pokutu

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje dostal pokutu

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje dostal pokutu

23.9.2011 11:08, Zdroj: ČTK

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje dostal od antimonopolního úřadu půlmilionovou pokutu za chyby v tendru na rozšíření a propojení rentgenových pracovišť krajských nemocnic. Rozhodnutí není pravomocné. Zdravotnický holding se proti němu může odvolat, řekl ČTK předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Zadavatel zakázku za téměř 120 milionů korun přidělil v roce 2008 v jednacím řízení bez uveřejnění společnosti PURO-KLIMA, a.s. K tomuto zjednodušenému postupu ale podle ÚOHS nebyly splněny zákonné podmínky.

Zadavatel nejprve provedl soutěž o návrh, v níž obdržel pouze návrh uchazeče PURO-KLIMA. V navazujícím jednacím řízení bez uveřejnění firmu vyzval k uzavření smlouvy a realizaci projektu.

Podle ÚOHS ale nebyl předmět plnění této zakázky takového charakteru, aby bylo možné využít soutěž o návrh s následným zadáním zakázky autorovi návrhu. "V případě lékařských přístrojů jde o běžné, byť specializované zboží, které je možno poptávat u řady různých subjektů. To potvrzuje i skutečnost, že vybraný uchazeč při plnění použil subdodavatele," uvedl Rafaj.

Postup holdingu podle něj mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. "Pokud by zdravotnický holding umožnil soutěž dodavatelů, mohl obdržet nabídky za vhodnějších podmínek nebo nabídky od dalších dodavatelů," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.5 + 6.3) *

Zpět na přehled