Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje dostal od ÚOHS pokutu

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje dostal od ÚOHS pokutu

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje dostal od ÚOHS pokutu

16.4.2012 13:08, Zdroj: ČTK

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) půlmilionovou pokutu. Má ji zaplatit za to, že v roce 2008 uzavřel se společností Puro-klima smlouvu bez otevřené soutěže na přístrojové vybavení a propojení krajských nemocnic. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné.

Zdravotnický holding nejdříve vypsal takzvanou soutěž o návrh, do které se přihlásila pouze Puro-Klima, které posléze holding celou zakázku za 118 milionů korun bez otevřené soutěže zadal.

Podle ÚOHS holding ve své argumentaci nijak nevyvrátil, že by zakázku jako celek, včetně garance jejího fungování a bezpečnosti nemohl zajistit jiný subjekt než Puro-klima.

"Jednání zadavatele mělo za následek vyloučení přístupu jiných dodavatelů než vybraného uchazeče do soutěže o veřejnou zakázku, tedy omezení soutěžního prostředí," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj. Pokud by holding zvolil transparentnější formu zadávacího řízení, mohl podle Rafaje obdržet nabídku s nižší nabídkovou cenou a uspořit své výdaje.

ÚOHS se v minulosti zabýval i jinými zakázkami holdingu. Před dvěma lety holding dostal od ÚOHS pokutu 300 tisíc za údajné chyby v tendrech za 35 milionů. Pokutu zrušil Krajský soud v Brně, ÚOHS se odvolala k Nejvyššímu správnímu soudu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.4 + 7.2) *

Zpět na přehled