Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zdopravy: Soutěž na autobusové dopravce v Praze řeší ÚOHS

Zdopravy: Soutěž na autobusové dopravce v Praze řeší ÚOHS

Zdopravy: Soutěž na autobusové dopravce v Praze řeší ÚOHS

21.6.2019 15:47, Zdroj: ČTK

Praha - Hlavní město zatím nemůže podepsat smlouvy v 11 okrajových částech metropole na provoz autobusů Pražské integrované dopravy. Zakázka stojí kvůli správnímu řízení u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), napsal dnes server Zdopravy.cz. Na antimonopolní úřad se obrátil společnost Toms Transport Services patřící Milanovi Tomsovi, někdejšímu šéfovi společnosti Busline v Ústeckém kraji.

"Vzhledem k tomu, že byl podán návrh na přezkoumání úkonů zadavatele k ÚOHS, bude uzavření smluv v souladu se zákonem odloženo do vydání rozhodnutí," uvedla ekonomická ředitelka společnosti Ropid Miroslava Staňková. Správní řízení potvrdil i mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

Busline v poslední době napadal řadu soutěží na autobusové dopravce. "Od doby, co jsem se osamostatnil, podnikám v autobusové dopravě de facto živnostensky. Domnívám se ale, že jsem schopen poskytovat stejné služby jako zbytečně drahé velké firmy, ve kterých jsem měl možnost působit," řekl serveru Toms. Podle něj bylo zadávací řízení postaveno tak, aby se malá firma nemohla zúčastnit.

Praha přes svoji organizaci Ropid soutěžila provoz zhruba devíti milionů kilometrů ročně. Jde hlavně o linky na okrajích Prahy a o trasy, kde dnes jezdí jiní dopravci než pražský dopravní podnik.

"Soutěžené provozní soubory linek tvořily ucelené svazky, jejichž provoz bude pro dopravce i objednatele, tedy hlavní město Prahu, maximálně efektivní," uvedla Staňková. Ročně má město zaplatit podle výsledků soutěže zhruba 418 milionů korun, průměrná cena za kilometr je kolem 46 korun.

Podle výsledků soutěže zůstává většina dopravců, kteří pro Prahu jezdí. Podle serveru uspěly firmy Arriva city, About Me, ČSAD Střední Čechy a Stenbus. Nové smlouvy mají přinést zlepšení komfortu cestování. Povinná bude nízkopodlažnost, klimatizace nebo víc informačních obrazovek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (2.0 + 2.8) *

Zpět na přehled