Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Žďár nad Sázavou bude muset opakovat losování, losovací lístek uvízl v nádobě

Žďár nad Sázavou bude muset opakovat losování, losovací lístek uvízl v nádobě

Žďár nad Sázavou bude muset opakovat losování, losovací lístek uvízl v nádobě

14.7.2012 08:50, Zdroj: vz24.cz

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zrušil svým prvostupňovým rozhodnutím losování a všechny následující úkony města Žďáru nad Sázavou ve veřejné zakázce na místní komunikaci na ulici Dolní v sídlišti Klafar. Rozhodnutí zatím nenabylo právní moci.

ÚOHS dospěl k závěru, že zadavatel, Žďár nad Sázavou, porušil zákon o veřejných zakázkách, když omezoval počet zájemců o zakázku prostřednictvím náhodného výběru losem. Při losování však neprovedl výběr ze všech zájemců, kteří řádně prokázali splnění kvalifikace, neboť po ukončení losování bylo zjištěno, že jeden ze 13 losovacích lístků uvízl ve víčku losovací nádoby a nebyl tak umístěn v osudí. Přesto zadavatel oznámil nevylosovaným zájemcům jejich vyloučení z účasti v užším řízení z důvodu omezení počtu zájemců.

Zadavatel se tím dopustil ve vztahu ke společnosti Metrostav a. s., jejíž lístek uvázl ve víčku osudí, porušení zásad rovného zacházení a zákazu diskriminace. V okamžiku losování nebyly v nádobě lístky všech 13 uchazečů a nelze vyloučit, že společnost Metrostav by mohla být v opačném případě vylosována. Zadavatel také nepřijal žádné opatření k nápravě pochybení, a to ani po obdržení námitek.

Uvedeným postupem zadavatel podstatným způsobem ovlivnil výběr nejvhodnější nabídky. Vzhledem k tomu, že město Žďár nad Sázavou dosud neuzavřelo smlouvu s vybraným uchazečem, mohl Úřad přistoupit k nápravě v podobě zrušení losování a všech následujících úkonů zadavatele v této veřejné zakázce.
 

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.4 + 23.1) *

Zpět na přehled