Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » ZÁVĚRY Z KONFERENCE "VEŘEJNÉ ZAKÁZKY V ROCE 2010"

ZÁVĚRY Z KONFERENCE "VEŘEJNÉ ZAKÁZKY V ROCE 2010"

ZÁVĚRY Z KONFERENCE "VEŘEJNÉ ZAKÁZKY V ROCE 2010"

20.10.2010 10:17, Zdroj: vz24.cz

Ve dnech 14. a 15. října 2010 proběhla v Grand Hotelu v Třebíči již třetí konference pořádaná Asociací pro veřejné zakázky (AVZ) s názvem "Veřejné zakázky v roce 2010 - novely a jiná žhavá témata". Na konferenci přednášeli přední odborníci na problematiku veřejných zakázek (VZ) z MMR, ÚOHS, akademické obce i advokátních kanceláří. Cílem konference bylo vyvolat diskusi nad praktickými dopady novely zákona o veřejných
zakázkách (ZVZ) a dalšími relevantními tématy.
 

Na konferenci vystoupil např. JUDR. Vlastimil Fidler z MMR s příspěvkem o velké novele ZVZ, ve kterém akcentoval zejména změny v oblasti kvalifikace, hodnocen nabídek a běhu a počítání lhůt týkajících se některých úkonů na straně zadavatelů. Dohledovou část tohoto tématu zpracoval Mgr. Pavel Herman, poradce předsedy ÚOHS.

Jiný pohled na problematiku VZ přinesl JUDr. Jiří Teryngel (AK Teryngel a partneři), který se zabýval trestně právními aspekty v oblasti veřejných zakázek, tedy především tématu korupce "v praxi".

O zkušenosti s praktickou aplikací vybraných okruhů novely ZVZ z pohledu poradců se s účastníky podělil Mgr. Tomáš Machurek, předseda výkonného výboru AVZ a společník MT Legal, který upozornil např. na některé problémy ve vztahu k opčnímu právu a prokazováním kvalifikace. 

Druhý den konference byl věnován nejnovějším poznatkům z oblasti koncesí (Mgr. David Dvořák, MT Legal). Na praktické příklady možností hodnocení nabídek se zaměřila Ing. Renáta Heralová Schneiderová (ČVUT), která
seznámila účastníky s matematickými a statistickými metodami hodnocení kvantitativních i kvalitativních kritérií.

Konference se zúčastnilo bezmála 80 zástupců zadavatelů, dodavatelů i poradců. Záštitu nad konferencí převzali ministr pro místní rozvoj Ing. Kamil Jankovský, předseda ÚOHS Ing. Petr Rafaj a město Třebíč.

 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1.57, počet hlasů: 7.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.6 + 28.6) *

Zpět na přehled