Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Žatec dostal od ÚOHS pokutu za výstavbu koupaliště

Žatec dostal od ÚOHS pokutu za výstavbu koupaliště

Žatec dostal od ÚOHS pokutu za výstavbu koupaliště

15.12.2015 09:36, Zdroj: ČTK

Brno - Žatec dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 150.000 korun za dodatky k zakázce na letní koupaliště za více než 100 milionů korun. Pokuta je pravomocná, potvrdil ji předseda ÚOHS Petr Rafaj, zjistila ČTK z webu antimonopolního úřadu.

Radnice před pěti lety uzavřela smlouvu s firmou Metall quatro, pak ale se stejnou firmou uzavřela několik dodatků, které mimo jiné prodloužily dodací lhůtu zakázky a změnily i její rozsah.

Navíc dodací lhůta byla jedním z kritérií, podle kterých se vybírala vítězná firma. "Zadavatel de facto popřel, respektive znehodnotil původně konkurenční prostředí v rámci prvotního zadávacího řízení," uvedl v rozhodnutí Rafaj.

Cena zakázky přesáhla 100 milionů korun. Výši pokuty proto Rafaj nyní neměnil s tím, že podle něj plní jak funkci preventivní, tak represivní. "Výše pokuty je adekvátní, nevybočující z rozhodovací praxe úřadu," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS. V jiných případech přitom v poslední době pokuty snižoval, zejména u případů, které jsou téměř pět let staré, což je nový limit pro ukládání pokut za chyby ve veřejných zakázkách.

Koupaliště v Žatci je otevřené od roku 2012. Jeho stavba stála více než 150 milionů korun. Ve městě nefungovalo venkovní koupaliště více než pět let. Nový areál je, i vzhledem k nákladům na provoz, menší než původní ze 60. let minulého století. Kromě klasického bazénu je v areálu také tobogan, skluzavky, vodní atrakce a dětské brouzdaliště.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (10.8 + 0.9) *

Zpět na přehled