Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 18. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zastupitelé Prahy se mimořádně sejdou kvůli financování

Zastupitelé Prahy se mimořádně sejdou kvůli financování

Zastupitelé Prahy se mimořádně sejdou kvůli financování

7.11.2017 17:18, Zdroj: ČTK

Praha - Pražští zastupitelé se sejdou ve čtvrtek 16. listopadu na mimořádném jednání. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Mimořádné jednání si vyžádaly opoziční TOP 09, ODS a Nezávislí, opozice chtěla projednávat tendr na projekt dostavby vnitřního silničního okruhu. Tendr ale byl na řádném jednání již schválen. Na jednání tak chce opozice řešit financování městských částí nebo budoucnost Výstaviště.

Jednání se mělo původně konat 3. listopadu, bylo ale odročeno. "Paní primátorka (Adriana Krnáčová) dnes stanovila náhradní termín zasedání mimořádného jednání zastupitelstva. To je svolané na 16. listopadu od 9:00. Schůze se uskuteční v náhradním termínu, neboť ten předchozí byl zmatečný," uvedl Hofman.

Opozice chtěla na mimořádném jednání schválit tendr na dostavbu okruhu. Ten byl mezitím již schválen. TOP 09 proto bude chtít na program jednání tentokrát navrhnout problém financování městských částí. Řešit chce také budoucnost Výstaviště, kterému nedávno vítr poničil střechu. "Tvářit se, že střecha neodletěla, je poněkud farizejské, proto budeme chtít o Výstavišti jednat," řekl předseda zastupitelů TOP 09 Václav Novotný.

TOP 09 navrhne projednat také audit Správy pražských hřbitovů, na jehož základě město odvolalo tehdejšího ředitele Martina Červeného. Audit je podle Novotného minimálně sporný.

Jak bude konkrétně program zasedání vypadat, bude záležet na jednání a hlasování zastupitelů na začátku jednání. Pokud program neschválí, bude zastupitelstvo ukončeno.

Mimořádnou schůzi si kluby TOP 09, ODS a Nezávislých vyžádaly už 4. října. Původně ji primátorka Krnáčová (ANO) svolala na 19. října, nedostavilo se však dost koaličních zastupitelů a jednání se nekonalo.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.7 + 8.7) *

Zpět na přehled