Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zastupitelé Prahy 6 schválili záměr transformace firmy SNEO

Zastupitelé Prahy 6 schválili záměr transformace firmy SNEO

Zastupitelé Prahy 6 schválili záměr transformace firmy SNEO

13.6.2019 18:58, Zdroj: ČTK

Praha - Zastupitelé Prahy 6 schválili na dnešním jednání záměr restrukturalizace městské společnosti SNEO. Cílem je mimo jiné zvýšení transparentnosti jejího fungování. Zároveň rovnou vznikla pracovní skupina složená ze zástupců všech koaličních i opozičních stran.

Rada Prahy 6 předložila k rozpracování tři varianty dalšího fungování servisní firmy SNEO - změna právní formy, reorganizace společnosti a zachování stávajícího stavu. Na základě veřejné zakázky, ve které byli osloveni tři zhotovitelé, má být v srpnu předložena právně-daňová analýza. V září by měla být vyhodnocena. Předseda představenstva SNEO Lukáš Fiedler upozornil na to, že není v plánu žádné dělení společnosti, jejíž hodnota podle něj stále roste.

Jedním ze záměrů rady, které starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) zmínil, je vyčlenění sportovního areálu Petynka ze společnost SNEO. Petynka by se mohla stát příspěvkovou organizací. Například Pavel Weber (Strana zelených) navrhoval spíše převod Petynky pod městskou část. To zásadně odmítl zejména kvůli finanční stránce místostarosta Jaromír Vaculík (TOP 09).

Společnost SNEO loni prodejem pozemků a bytového projektu v ulici Na Dračkách získala 436,6 milionu korun. Majetek prodala firmě Penta, která uspěla v soutěži. Dividenty z této transakce by podle Koláře mohly být použity na dostavbu areálu Petynka. Vše ale bude ještě předmětem dalšího jednání.

Akciová společnost SNEO se zabývá především správou a údržbou nemovitostí. Vznikla k 1. lednu 2004.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.5 + 17.1) *

Zpět na přehled