Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Západočeské muzeum v Plzni dostalo od ÚOHS pokutu

Západočeské muzeum v Plzni dostalo od ÚOHS pokutu

Západočeské muzeum v Plzni dostalo od ÚOHS pokutu

23.10.2015 11:50, Zdroj: ČTK

Brno - Západočeské muzeum v Plzni dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 175.000 korun za stálou expozici, která přibližuje historii a vývoj kraje. Pokuta je pravomocná, potvrdil ji předseda ÚOHS Petr Rafaj, zjistila ČTK z webu úřadu. Expozici muzeum otevřelo před dvěma lety.

Antimonopolní úřad muzeu vytkl, že v tendru mohly uspět pouze firmy, které využívaly jen svých kmenových zaměstnanců. Nemohly tak technickou kvalifikaci prokázat díky odborníkům najatým mimo zaměstnanecký poměr.

Novou expozici s názvem Pohledy do minulosti Plzeňského kraje muzeum představilo předloni v dubnu. Expozice se dělí na archeologickou a historickou část. Scénicky pojatý zážitkový prostor na téměř 900 metrech čtverečních obsahuje tisíce sbírkových předmětů. Lidé se s nimi seznámí moderní formou, nechybí dotekové obrazovky či 3D projekce. Projekt stál zhruba 28,2 milionu Kč, téměř 24 milionů Kč poskytla EU.

Expozice s názvem Pohledy do minulosti Plzeňského kraje je umístěna v hlavní budově muzea v Kopeckého sadech. V levém křídle objektu ukazuje osídlení kraje od nejstarších dob do raného středověku. Využívá k tomu 27 infopanelů včetně snímků z terénních výzkumů. Ve 34 vitrínách jsou předměty, jež muzeum získalo z výzkumů za posledních 130 let.

Lidé se seznámí i s dějinnými událostmi, které se na území dnešního Plzeňského kraje odehrály od desátého století do poloviny 19. století, ale také s předměty každodenní potřeby. Muzeum výstavu připravovalo deset let, tři roky žádalo o dotace EU, získalo je koncem roku 2010.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (25.1 + 6.1) *

Zpět na přehled