Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zakázka za problémový registr dosáhla hodnoty přes 60 milionů

Zakázka za problémový registr dosáhla hodnoty přes 60 milionů

Zakázka za problémový registr dosáhla hodnoty přes 60 milionů

30.7.2012 19:07, Zdroj: vz24.cz

O zakázku na nový systém evidence vozidel měla velký zájem společnost, jež ho pro ministerstvo vnitra předtím provozovala 19 let. Své služby si cenila na šest milionů korun. Jakmile ale registr přešel pod ministerstvo dopravy, zakázku dostala firma ATS Telcom – ale bez výběrového řízení a za 60 milionů. Uvedla to Česká televize.

Pro vnitro spravovala evidenci vozidel firma LIST celých 19 let, za což inkasovala zhruba 46 milionů korun. Tehdy systém fungoval bez problémů. LIST měla zájem o vytvoření i nového systému pro ministerstvo dopravy. "Pokusili jsme se vytvořit nabídku, kde jsme jim popsali, co bychom mohli pro nový centrální registr udělat, jak bychom mohli využít i stávajících věcí," řekla jednatelka firmy Libuše Šímová. Jejich nabídka, o které konkrétní úředníci z ministerstva tvrdí, že právě oni ji neviděli, činila šest milionů korun.

Místo toho zakázku dostala za desetinásobek a bez výběrového řízení společnost ATS Telcom. Jejím výběrem se nyní zabývá i antimonopolní úřad. A systém nefungoval a kolaboval. Pod ministrem dopravy Pavlem Dobešem se tak výrazně zatřáslo křeslo. Čekalo se proto na pondělí, kdy bývá na systém největší nápor. "Teď nemá smysl slovíčkařit, klíčové je, aby lidé přišli na úřad, byli obslouženi a systém nekolaboval," prohlásil premiér Petr Nečas.

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.7 + 35.7) *

Zpět na přehled