Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zájem o sdílená kola se v Ostravě zdvojnásobil

Zájem o sdílená kola se v Ostravě zdvojnásobil

Zájem o sdílená kola se v Ostravě zdvojnásobil

15.5.2019 13:59, Zdroj: ČTK

Ostrava - Navzdory nepříliš příznivému počasí je v Ostravě zájem o sdílená kola velký. Když v krajském městě loni takzvaný bikesharing začínal, denně bylo zhruba 600 až 700 výpůjček, letos jejich počet vzrostl na více než 1500. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

"Myslím si, že jedeme v tom nastoupeném trendu, že si bikesharing získává nové a nové uživatele. Máme aktuálně v Ostravě 530 kol na 212 stanicích. Souběžně tady bikesharing provozují dvě firmy," uvedl Macura.

Veřejnou zakázku na bikesharing sice vyhrála s modrými koly firma Nextbike, které město na jejich provoz přispěje asi 4,5 milionu korun, ale bez podpory města se rozhodla svá růžová kola sdílet i společnost Rekola, která v Ostravě službu nabízela loni.

"Obě firmy hlásí, že ty výsledky jsou dobré. Rozšířili jsme stanice (z centra města) i do dalších městských obvodů, jak do velkých jako Poruba a Jih, tak do menších jako třeba Hošťálkovice a všude lidé jezdí a dožadují se většího počtu kol," uvedl Macura.

V Ostravě by tak v nejbližší době mělo přibýt ještě další 200 kol, jejich celkový počet tak vzroste na 730. Počet stanic pro parkování kol se rozroste z 212 na 230. Mezi místa, kde si lidé kola nejčastěji půjčují, patří Fórum Nová Karolina, Komenského sady nebo Masarykovo náměstí.

Loni společnost Rekola měla ve městě registrovaných asi 16.000 uživatelů, jejich počet letos narostl na 17.000, společnost Nextbike jich má aktuálně asi 13.000. Na sdílených kolech se loni v Ostravě najelo přes 130.000 kilometrů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (21.7 + 42.5) *

Zpět na přehled