Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zájem o pardubický akvapark neopadá, město přistaví nový bazén

Zájem o pardubický akvapark neopadá, město přistaví nový bazén

Zájem o pardubický akvapark neopadá, město přistaví nový bazén

6.5.2018 10:12, Zdroj: ČTK

Pardubice - Plaveckému areálu v Pardubicích se po modernizaci o polovinu zvýšila návštěvnost. Před opravou akvapark navštěvovalo asi 300.000 lidí ročně, od roku 2013 návštěvnost trvale dosahuje hodnoty přes 450.000. Vyšším výsledkům brání to, že kapacita zařízení je tak naplněná, i proto město chystá přístavbu 25metrového bazénu.

"Musíme zajistit povinnou výuku školních dětí a jeden bazén na Pardubice je málo. Dalšími uživateli jsou také sportovní a plavecké kluby a jejich soustředění, které už pomalu nemáme kam dát," řekl ČTK ředitel městské společnosti PaP Pardubice Jiří Vysoudil.

Modernizace areálu, která skončila na jaře 2012, stála více než půl miliardy korun. Téměř celou částku město hradilo z úvěru a bude ji splácet do roku 2025. Podle Vysoudila se investice vyplatila. Před modernizací město dotovalo provoz areálu asi osmi miliony korun ročně, nyní je částka zhruba stejná, i díky úspornějším technologiím, ale nabídka a komfort zařízení jsou mnohem vyšší.

Jako úspěšný projekt hodnotí modernizaci akvaparku i opoziční zastupitel Petr Klimpl (ODS). "Podle studie proveditelnosti jsme původně počítali s návštěvností o 50.000 lidí ročně nižší a ztrátou 13 až 15 milionů korun. Díky vyššímu zájmu je ztráta výrazně nižší," řekl Klimpl ČTK. Podle něj je pardubický akvapark jedním z mála v Česku, který potřebuje provozní dotaci nižší, než odhadovala studie.

Pardubice před časem rozhodly o přístavbě 25metrového bazénu. Potřebných 50 milionů korun již město vyhradilo v rozpočtu, v současnosti končí tendr na dodavatele stavby. Trvat by měla deset měsíců, začít by mohla již v létě, což by přerušilo provoz venkovní letní pláže. Nový bazén by odlehčil akvaparku a mohl by sloužit kromě škol i těhotným ženám či rehabilitačnímu plavání.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.2 + 19.5) *

Zpět na přehled