Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zadávání veřejných zakázek v ČD je v souladu s legislativou

Zadávání veřejných zakázek v ČD je v souladu s legislativou

Zadávání veřejných zakázek v ČD je v souladu s legislativou

6.4.2011 09:34, Zdroj: vz24.cz

Zadávání veřejných zakázek a hospodaření s majetkem Českých drah (ČD) probíhá v souladu s legislativou, takový je závěr mimořádného auditu po prověrce, kterou na podzim zadal Řícící výbor ČD.

Mimořádný audit, který prováděla společnost PricewaterhouseCoopers, se zabýval obdobím od roku 2005 do roku 2010.  Některá doporučení auditora proto byla realizována již před ukončením auditu. Jedná se například o centralizaci marketingu nebo nákupu materiálu a služeb, kterou provedlo vedení Petra Žaludy už v minulých letech.
 

Auditorská spolenost PricewaterhouseCoopers byla vybrána ve výběrovém řízení z pěti oslovených společností na základě kriteria nejnižší nabídkové ceny.

„Zjištění a doporučení uvedená ve zprávě auditora považujeme za přínosná. V řadě oblastí můžeme konstatovat, že zjištění auditora se shodují s našimi, a opatření navržená auditorem jsou tak v současné době již ve fázi implementace nebo byla dokonce již implementována,“ shrnul závěr auditu generální ředitel ČD Petr Žaluda.

Za loňský rok ČD vykázaly předběžný zisk devět milionů korun proti předloňské ztrátě 1,06 miliardy korun. Pro tento rok dopravce počítá se ziskem asi 320 milionů korun. ČD denně vypraví zhruba 7500 spojů. Prodej jízdenek společnosti vydělal 5,9 miliardy korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (15.6 + 4.9) *

Zpět na přehled