Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 26. 5. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Zadaných veřejných stavebních zakázek přibylo, vypsaných ubylo

Zadaných veřejných stavebních zakázek přibylo, vypsaných ubylo

Zadaných veřejných stavebních zakázek přibylo, vypsaných ubylo

9.8.2017 14:21, Zdroj: ČTK

Praha - Veřejní investoři do konce července zadali stavebním firmám 3443 zakázek za 72,5 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně vzrostla zhruba o 52 procent, počet se zvýšil o 36 procent. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytla inženýrská společnost ÚRS Praha. Největším zadavatelem z vládního sektoru bylo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR s 11,7 miliardy korun.

Meziročně naopak klesl objem i počet nových veřejných stavebních zakázek, které byly vypsány. Podle dat ÚRS jich bylo vypsáno 1012 v předpokládané hodnotě 67,7 miliardy korun. Počet vypsaných zakázek tak meziročně klesl o 46 procent a jejich hodnota zhruba o čtvrtinu. Podle ÚRS pokles signalizuje, že růst stavební produkce pro veřejný sektor může v druhé polovině roku 2018 skončit.

Za sedm měsíců letošního roku bylo v Česku zadáno osm velkých stavebních zakázek s cenou nad miliardu korun. Největší byla rekonstrukce rozvodny Kočín u Jaderné elektrárny Temelín za 3,56 miliardy korun, kterou získalo sdružení firem Egem, ASE a Vuje.

Egem patří do skupiny EP Industries z Energetického a průmyslového holdingu podnikatele Daniela Křetínského. Zadavatel, provozovatel energetické přenosové soustavy ČEPS, dříve uvedl, že modernizace rozvodny byla zahájena v letos v květnu, hotova má být do roku 2023.

Mezi další velké zadané stavební zakázky patří stavba úseku dálnice D48 Rybí - Rychaltice za 2,5 miliardy korun pro sdružení Metrostav, Swietelsky a Colas nebo rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze za 1,27 miliardy korun pro společnosti Hochtief, Strabag Rail a Avers. V celém loňském roce bylo miliardových zakázek sedm.

Veřejnou zakázku na stavební práce získalo od začátku ledna do konce července celkem 1015 firem. Největší objem patřil společnosti Eurovia CS, které veřejná správa zadala 127 zakázek za bezmála tři miliardy korun. U dalších 160 tendrů za 2,35 miliardy korun bude mít firma podíl díky účasti ve sdružení s jinými firmami.

 

Zadané veřejné stavební zakázky od začátku roku 2016 (v mld. Kč):

Zdroj: ÚRS Praha

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.2 + 29.0) *

Zpět na přehled