Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 26. 6. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Začíná stíhání obviněných v kauze ProMoPro

Začíná stíhání obviněných v kauze ProMoPro

Začíná stíhání obviněných v kauze ProMoPro

2.3.2012 10:13, Zdroj: vz24.cz

Po více než ročním vyšetřování se policisté rozhodli obvinit některé z aktérů kauzy ProMoPro. Jedním z těch, komu se stíhání vyhne, je i současný ministr obrany Alexandr Vondra. Důvodem je nedostatek důkazů, že by ministr kauzu jakkoli ovlivňoval. Uvedly to Hospodářské noviny.

Stíháni však podle všeho budou někteří bývalí Vondrovi podřízení a podnikatelé, kteří vyváděli peníze do zahraničí. Policisté totiž podle HN disponují dokumenty dokazujícími, že zakázka byla předražená a minimálně 135 milionů odteklo na konta zahraničních firem.

„Nic nebrání tomu, aby se ten případ v nejbližší době posunul dál,“ souhlasí pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula. Sice odmítl přímo potvrdit, že vyšetřování začíná, protože o tom prý nesmí mluvit, ale pochvaloval si práci policistů: „Musím říct, že byla odvedena perfektně.“

Analytický útvar ministerstva financí zjistil, že společnost ProMoPro podnikatele Jaroslava Veselého získala bez veřejné soutěže zakázku na ozvučení po dobu českého předsednictví EU za 525 milionů korun. Z toho Veselý odeslal 378 milionů údajným subdodavatelům. Jenže 135 milionů z této částky se dostalo přes londýnskou firmu s ředitelem z Karibiku na účty v Rakousku, k nimž má přístup kamarád Jaroslava Veselého Libor Veverka.

Autor: Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.2 + 22.8) *

Zpět na přehled