Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 19. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Za zneužití pravomoci dostal úředník tříletý podmíněný trest

Za zneužití pravomoci dostal úředník tříletý podmíněný trest

Za zneužití pravomoci dostal úředník tříletý podmíněný trest

7.2.2019 15:05, Zdroj: ČTK

Praha - Soud dnes uložil hostivickému vedoucímu stavebního úřadu Vojtěchu Budilovi za zneužití pravomoci tříletý trest s podmínkou na čtyři roky. Další součástí trestu je i sedmiletý zákaz činnosti. Kauza se týká skládky v Chrášťanech u Prahy. Úředník podle soudu prodloužil povolení k navážení odpadu na pozemky, čímž vydal nezákonné rozhodnutí. Verdikt není pravomocný. "Proti rozsudku jsme na místě podali odvolání," řekl dnes ČTK Budilův právní zástupce Miroslav Kučerka.

Jde o dlouhodobý spor, kdy vlastníci pozemků bojují proti navážení vytěžené zeminy a dalšího objemného odpadu na skládku v Chrášťanech. Za pravdu jim už dal v dřívějším rozhodnutí Nejvyšší správní soud.

Budil podle soudce Roberta Pacovského vědomě porušil své povinnosti. "Ve správním řízení nehájil veřejný zájem a zájem vlastníků pozemků," uvedl soudce v rozsudku.

Jednatel společnosti, která na pozemky navážela zeminu, Jindřich Frýdl, v úterý jako svědek u soudu řekl, že navážení v rámci rekultivace povolil rozhodnutím stavební úřad. Navážení na pozemky pokračovalo i v době, kdy už neexistovalo žádné platné správní rozhodnutí, které by to umožňovalo. Škoda majitelům tedy vznikala nezávisle na konání úřadu. Způsobenou škodu proto dnešní rozsudek neřešil.

Jde o plochu přesahující 20 hektarů. Nyní je lokalita částečně osazená zelení, svahy nejsou zpevněné. Po dokončení navážení měla následovat celková rekultivace, která není dokončená.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.5 + 48.4) *

Zpět na přehled