Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 27. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Za stavbu dálnic zaplatí naše lesy

Za stavbu dálnic zaplatí naše lesy

Za stavbu dálnic zaplatí naše lesy

10.3.2012 13:20, Zdroj: vz24.cz

V úterý 6. března 2012 na Fóru českého stavebnictví sdělil ministr dopravy záměr financovat výstavbu dopravní infrastruktury pomocí odložených plateb nebo z peněz, které má stát uložené ve státním podniku Lesy České republiky. Mělo by to řešit i dostavbu pražského okruhu. Podle ministra dopravy Dobeše je vzhledem k obavám kolem vývoje tuzemské ekonomiky logické hledat úspory ve státním rozpočtu. Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že investice do dopravní infrastruktury mají největší prorůstový potenciál, přináší zakázky pro stavební firmy a v konečném důsledku mají pozitivní dopad pro celou ekonomiku,“ uvedl ministr Dobeš.

INICIATIVA Za Rozumný okruh Prahy je toho názoru, že více než hledání téměř obskurních zdrojů financování, pomohlo by dostavbě důležitých dopravních staveb odborné a nezávislé posuzování možných variant
a vstřícné a věcné jednání se zástupci občanů z míst, kudy mají tyto stavby vést. Takto by šlo dosáhnout úspor i v řádu desítek miliard Kč.

„Ignorování názorů obcí, městských částí, občanské veřejnosti, nerespektování předpisů na ochranu lidského zdraví a přírody, porušování regulí EU, zatvrzelé prosazování zastaralých projektů – to jsou hlavní problémy, které vedou k neustálému odkládání dostavby vnějšího okruhu Prahy. Chybějící finanční zdroje jsou až důsledkem,“ řekl Ing. Jaroslav Korf, zástupce petičního výboru Petice za Rozumný okruh Prahy.

Autor: INICIATIVA Za Rozumný okruh Prahy 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.3 + 25.6) *

Zpět na přehled