Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Za peníze z Bruselu chtělo ministerstvo nakoupit i čokoládu

Za peníze z Bruselu chtělo ministerstvo nakoupit i čokoládu

Za peníze z Bruselu chtělo ministerstvo nakoupit i čokoládu

7.2.2012 11:53, Zdroj: vz24.cz

Za dva miliony korun z fondů Evropské unie na vzdělávání plánovalo ministerstvo školství nakoupit i čokoládu, aby sloužila k propagaci velkého projektu VIP za 260 milionů korun. Uvedl to server iDNES.cz.

Program VIP má postavit nový sloučený tým školních poradců a psychologů a poskytnout jim ideální podmínky k práci. Že se v rozpočtu počítá i s dvěma miliony na sladkosti, nevěděl ani manažer projektu, psycholog Václav Mertina. Po upozornění reportérů z MfD „peníze na čokoládu“ okamžitě zarazil.

Ministr školství prohlásil, že jeho rezort o 53 miliard z EU nepřijde. Úředníci tak s dotacemi operují velmi uvolněně – o čemž svědčí i skutečnost, že peníze na reklamu projektu VIP chtěli rozdělit do dvou zhruba milionových projektů. Mimo jiné by se za ty peníze nakoupily propagační předměty, jako jsou přívěsky na klíče nebo hrníčky.

„Chyb v projektu je spousta. V březnu bych je chtěl napravit. Žádné čokolády ani propagační předměty tam nechci. Z praxe vím, jak jsou zbytečné,“ prohlásil Mertin.

Jak navíc upozornil stínový ministr školství Marcel Chládek, pokud úředníci rozdělí zakázku, aby se vešla pod dva miliony (jinak by se musela vypisovat veřejná zakázka), může jít o pokus, jak obejít zákon.

Michal Kolezsar, redaktor vz24.cz

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.0 + 47.6) *

Zpět na přehled