Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 23. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Z matematiky chce maturovat méně středoškoláků než loni

Z matematiky chce maturovat méně středoškoláků než loni

Z matematiky chce maturovat méně středoškoláků než loni

18.12.2014 10:28, Zdroj: ČTK

Praha - Z matematiky, která tradičně bývá nejméně úspěšným předmětem při státních maturitách, chce závěrečnou zkoušku skládat méně středoškoláků než loni. Jako povinný předmět si ji vybralo 30 procent žáků posledních ročníků středních škol, které na jaře čeká řádný termín maturit. V minulém školním roce to bylo o šest procentních bodů více. ČTK o tom informoval mluvčí centra pro přípravu maturit Cermat Jan Pohanka.

Matematika je strašákem státních maturit, letos na jaře ji nezvládla bezmála čtvrtina těch, kteří si ji vybrali. Její popularita se možná i kvůli tomu snížila. Jako druhý povinný předmět po češtině si ji vybralo zhruba 22.000 žáků, zatímco cizí jazyk uvedlo na přihlášce mezi povinnými předměty přes 52.000 budoucích maturantů. Od roku 2019 by maturita z matematiky měla být povinná.

Z cizích jazyků je jednoznačně nejpopulárnější angličtina, kterou si pro řádný termín jako povinnou tentokrát vybralo téměř 47.000 středoškoláků. Zájem o tento cizí jazyk přitom roste. Pro jaro 2015 mají angličtináři třiašedesátiprocentní podíl mezi maturanty, zatímco loni to bylo 55 procent.

Na druhém místě z cizích jazyků skončila s necelými čtyřmi tisíci maturantů němčina. Podíl středoškoláků, kteří tento jazyk uvedli na přihlášku, se meziročně snížil o jeden procentní bod na 5,2 procenta. Letos na jaře němčina dopadla nejhůře ze všech jazyků, nezvládla ji více než pětina maturantů.

Ke společné části maturity se v řádném termínu do 1. prosince přihlásilo 74.714 žáků, což je o přibližně 5500 méně než před rokem. Písemné zkoušky začnou 4. května 2015. Jejich přesné schéma ministerstvo školství zveřejní nejpozději 15. ledna.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.2 + 26.6) *

Zpět na přehled