Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vysoké učení technické v Brně dostalo od ÚOHS pokutu 100.000 Kč

Vysoké učení technické v Brně dostalo od ÚOHS pokutu 100.000 Kč

Vysoké učení technické v Brně dostalo od ÚOHS pokutu 100.000 Kč

2.9.2016 15:32, Zdroj: ČTK

Brno - Vysoké učení technické v Brně (VUT) dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 100.000 korun. Důvodem jsou chyby při pořízení laboratorního vybavení pro tři laboratoře technologií městského inženýrství. Škola postupovala diskriminačně. V rozhodnutí to uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

VUT zakázku za více než pět milionů korun vypsalo před dvěma lety. Vedle přístrojů, jako byl spektrometr, mycí a dezinfekční automat nebo speciální chladničky, škola poptávala například laboratorní stůl a židle. Podle úřadu zakázku vymezila příliš široce a diskriminovala firmy, které byly schopné dodat jen určité skupiny zboží. "Tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl v rozhodnutí Rafaj.

Podle něj je zadavatel zakázky vždy povinen zvážit, jaké zboží spolu věcně souvisí a jaké nikoliv. V tomto případě podle něj škola udělala chybu, když celé vybavení laboratoře dala do jednoho tendru.

Rozhodnutí je pravomocné, škola může ještě podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně. Vyjádření VUT se ČTK nepodařilo získat.

VUT dostala ještě pokutu 20.000 korun v jiném správním řízení, které se týkalo nákupu dalších laboratorních přístrojů v roce 2014. Byl mezi nimi například přístroj pro stanovení vzduchové propustnosti betonů. Také v tomto případě je rozhodnutí pravomocné.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (30.6 + 37.2) *

Zpět na přehled