Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je středa 23. 1. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Vysočina by měla mít nový systém veřejné dopravy do dvou let

Vysočina by měla mít nový systém veřejné dopravy do dvou let

Vysočina by měla mít nový systém veřejné dopravy do dvou let

15.5.2018 14:42, Zdroj: ČTK

Jihlava - Nový systém veřejné dopravy by měl mít Kraj Vysočina do dvou let. Zajistit má lepší propojení regionálních autobusových a vlakových spojů, jimiž budou moci lidé cestovat s jednou jízdenkou. Zastupitelé kraje dnes bez debaty schválili jízdní řády v linkové a drážní dopravě a uložili krajskému odboru dopravy zahájit kroky vedoucí k vypsání veřejné zakázky na linkové autobusové dopravce. Pro bylo 37 hlasů, proti nehlasoval nikdo. Šest přítomných zastupitelů se hlasování zdrželo.

"Pravda je, že jsme posledním krajem, který integraci v žádném směru nemá," řekl hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD). Současné smlouvy o veřejných službách mezi krajem a linkovými dopravci jsou platné do 1. listopadu 2019.

Radní kraje Jan Hyliš (ČSSD), který má oblast dopravy na starosti, k chystanému projektu s názvem Veřejná doprava Vysočiny řekl, že jde o složitý materiál, jehož příprava se táhne léta. Zastupitelé kraje dnes v tomto projektu schvalovali dopravní optimalizaci a tarifní integraci. "Obracíme se na zastupitelstvo s tím, že chceme schválit ten dopravní model ve formě jízdních řádů a oběhů vozidel tak, abychom mohli připravovat veřejnou soutěž pro dopravce," uvedl radní.

Nové uspořádání veřejné dopravy na Vysočině podle informací kraje umožní lidem pravidelně cestovat levněji a v mnoha lokalitách nabídne více spojů, a to včetně víkendových. Projekt počítá také se vznikem dispečinku. "Nebude mít vliv na dálkové spoje, které jsou provozovány komerčně a Kraj Vysočina na ně nepřispívá," uvedla v dnešní tiskové zprávě mluvčí kraje Jitka Svatošová. Zapojení MHD tento krajem chystaný dopravní systém umožní. Záležet to bude na dohodě s jednotlivými radnicemi. Návrh smlouvy s krajskou Jihlavou je podle údajů kraje připraven.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.6 + 2.0) *

Zpět na přehled